Kategorija

Priljubljene Objave

1 Rinitis
Zakaj se po prehladu pojavi zastoj ušesa? Vzroki in zdravljenje
2 Rinitis
Zakaj se temperatura ohranja po ARVI
3 Bronhitis
Ingavirin ® (Ingavirin)
Image
Glavni // Bronhitis

COLDREX HotRem


◊ prašek za pripravo raztopine za ustno (limono) svetlo rumeno barvo z značilnim vonjem limone; pripravljena raztopina je rumena z značilnim vonjem limone.

* v obliki askorbinske kisline, prevlečene z etil celulozo - 61,5 mg (vsebuje 1,5 mg etil celuloze).

Pomožne snovi: saharoza - 2904,42 mg, natrijev citrat dihidrat - 500 mg, brezvodna citronska kislina - 600 mg, natrijev saharin - 40 mg, okus limone P0551 - 50 mg, okus limone 52293 / TP0551 - 83,33 mg, barvilo kinolin rumeno (E104) - 0,75 mg.

5 g - lepljene vrečke (5) - kartonske škatle.
5 g - lepljene vrečke (10) - paketi kartona.

Kombinirano zdravilo, katerega delovanje je posledica njegovih sestavnih delov.

Paracetamol je analgetik in antipiretik. Mehanizem njegovega delovanja naj bi zaviral sintezo prostaglandinov, predvsem v centralnem živčnem sistemu. Paracetamol ima zelo majhen učinek na sintezo prostaglandinov v perifernih tkivih, ne spremeni metabolizma vode in elektrolitov in ne poškoduje sluznice prebavil. Zaradi te lastnosti paracetamola je zdravilo posebej primerno za bolnike z anamnezo gastrointestinalnih bolezni (npr. Bolniki z anamnezo krvavitev iz prebavil ali starejših bolnikov) ali bolniki, ki sočasno jemljejo zdravila, pri katerih je lahko zaviranje sinteze periferne prostaglandine nezaželeno.

Fenilefrin hidroklorid je simpatikomimetik, katerega delovanje je usmerjeno v spodbujanje adrenergičnih receptorjev (predvsem α-adrenoreceptorjev), kar vodi do zmanjšanja otekanja nosne sluznice in lajšanja nosnega dihanja.

Askorbinska kislina (vitamin C) zapolnjuje povečano potrebo po vitaminu C pri prehladu in gripi, zlasti v začetnih fazah bolezni.

Sestavine zdravila ne povzročajo zaspanosti in ne kršijo koncentracije pozornosti.

Sesanje in distribucija

Paracetamol se hitro in skoraj popolnoma absorbira iz prebavil. Vezava na plazemske beljakovine je pri uporabi v terapevtskih koncentracijah minimalna.

Fenilefrin hidroklorid se neenakomerno absorbira iz prebavil.

Askorbinska kislina se hitro absorbira iz prebavil in se porazdeli po telesu. Vezanje na beljakovine v plazmi je 25%.

Paracetamol se presnavlja predvsem v jetrih.

Fenilefrin hidroklorid je v primarnem metabolizmu MAO v črevesju in jetrih. Torej, kadar se daje oralno, se biološka uporabnost fenilefrina zmanjša.

Paracetamol se izloča skozi ledvice kot presnovki, predvsem konjugati glukuronida in sulfata, manj kot 5% odmerka pa se izloči nespremenjeno.

Fenilefrin hidroklorid se izloča skozi ledvice skoraj v celoti v obliki sulfatnih konjugatov.

Kadar se askorbinska kislina uporablja v odmerkih, ki presegajo telesno potrebo po askorbinski kislini, se ledvice izločajo kot presnovki.

Pri odraslih (vključno s starejšimi bolniki) in otrocih, starejših od 12 let, da bi odpravili simptome akutnih okužb dihal in gripe, vključno z:

- povišana telesna temperatura;

- bolečine v sklepih in mišicah;

- bolečine v sinusih;

- preobčutljivost za paracetamol, fenilefrin, askorbinsko kislino (vitamin C) ali katero koli drugo sestavino zdravila;

- nenormalno delovanje jeter in hude ledvice;

- hiperfunkcijo ščitnice (vključno s tirotoksikozo);

- bolezni krvnega sistema;

- bolezni srca (huda stenoza ustne votline, akutni miokardni infarkt, tahiaritmija);

- hiperplazija prostate;

- bolezni, ki jih spremlja portalna hipertenzija;

- bolezni, povezane z dedno absorpcijo sladkorja - vsaka vrečka vsebuje približno 4 g sladkorja;

- genetska odsotnost glukoza-6-fosfat dehidrogenaze;

- pomanjkanje saharoze / izomaltaze, z intoleranco za fruktozo, malabsorpcijo glukoze-galaktoze, ker pripravek vsebuje saharozo;

- sočasno dajanje tricikličnih antidepresivov, beta-blokatorjev, zaviralcev MAO, vključno z do 14 dni po preklicu;

- sočasna uporaba drugih drog paratsetamolsoderzhaschih, dekongensantov, ki niso narkotični analgetiki, NSAID, zdravila za lajšanje simptomov "prehladi," gripa in zamašen nos, zdravila, ki uravnavajo apetit, amfetaminpodobnyh stimulansi, barbiturati, antiepileptiki, rifampicin, kloramfenikol;

- hkratna uporaba pijač in zdravil, ki vsebujejo etanol;

- starost do 12 let.

- Okvarjeno jetra in ledvice blage in zmerne resnosti.

- Alkoholna bolezen jeter.

- Kardiovaskularne bolezni, vključno s povišanim krvnim tlakom, vaskularnimi obliteracijskimi boleznimi (Raynaudov sindrom).

- Prisotnost hudih okužb, vklj. sepse, ker jemanje zdravila lahko poveča tveganje za metabolno acidozo.

- Bolniki z pomanjkanjem glutationa (zlasti pri zelo izčrpanih bolnikih z anoreksijo, kroničnim alkoholizmom ali bolniki z nizkim ITM).

- Hkratni sprejem antihipertenzivnih zdravil.

- Obdobje dojenja.

Če ima bolnik eno od navedenih bolezni / stanj / dejavnikov tveganja, se mora pred jemanjem zdravila posvetovati z zdravnikom.

Za peroralno dajanje.

Ne prekoračite predpisanega odmerka.

Uporabiti je treba najmanjši odmerek, ki je potreben za dosego učinka.

Najmanjši interval med odmerki zdravila Coldrex HotRem mora biti 4 ure.

Vsebino ene vrečke postavimo v skodelico in polijemo s pol skodelice tople vode. Mešajte, dokler se ne raztopi. Po potrebi dodamo hladno vodo in sladkor po okusu.

Odrasli (vključno s starejšimi) in otroci, starejši od 12 let: enkratni odmerek - 1 vrečka. Večkratna uporaba zdravila je možna ne prej kot v 4-6 urah in ne več kot 4-krat na dan. Največji dnevni odmerek ne sme preseči 4 vrečk.

Najdaljše trajanje uporabe zdravila brez posvetovanja z zdravnikom je največ 5 dni.

Ne sme se jemati hkrati z drugimi sredstvi, ki vsebujejo paracetamol, dekongestivi in ​​sredstvi za lajšanje simptomov prehlada in gripe, kot tudi s sredstvi in ​​pijačami, ki vsebujejo etanol.

Če med jemanjem simptomov zdravila še vedno ostaja, se je treba posvetovati z zdravnikom.

Če presežete priporočeni odmerek zdravila, morate takoj poiskati zdravniško pomoč, tudi z dobrim zdravjem. Prevelik odmerek paracetamola lahko povzroči odpoved jeter.

Pred uporabo zdravila Coldrex HotRem se morajo bolniki z okvarjenim delovanjem ledvic najprej posvetovati z zdravnikom. Omejitve, povezane z uporabo zdravil, ki vsebujejo tako kombinacijo zdravilnih učinkovin pri bolnikih z okvarjenim delovanjem ledvic, so večinoma povezane z vsebnostjo paracetamola v zdravilu.

Pred uporabo zdravila Coldrex HotRem se morajo bolniki z okvarjenim delovanjem jeter najprej posvetovati z zdravnikom. Omejitve, povezane z uporabo zdravil, ki vsebujejo to kombinacijo zdravilnih učinkovin pri bolnikih z okvarjenim delovanjem jeter, so v glavnem povezane z vsebnostjo paracetamola v zdravilu.

V priporočenih odmerkih zdravilo običajno dobro prenaša.

Naslednje neželene reakcije so bile odkrite spontano med uporabo zdravila po registraciji.

Neželeni učinki so razvrščeni glede na sisteme v telesu in v skladu s pogostnostjo razvoja. Določanje pogostnosti neželenih učinkov: zelo pogosto (≥1 / 10), pogosto (≥1 / 100 in. T

Sredstva d / zdravljenje prehlada in gripe SmithKline Beecham Coldrex HotRem (Coldrex HotRem) - pregled

Kadar oglaševanje opravlja svoje delo in se zdi, da je hladno zdravljenje malenkostno, kupimo Coldrex Hotrem in upamo, da bomo hladno doma zdravili.

Pozdravljeni!

V prvi vrsti sem razstavil komplet za prvo pomoč za izrabljena in že nekoristna zdravila ter našel vrečko Coldrex HotRem. Na splošno raje ne kupujem te droge. Obstajajo cenejša in bolj benigna zdravila. In ta je že sama preživela. Toda zadnji zboli skupaj z možem. Moža so poslali v lekarno in on je kupil vse droge, ki mu jih je farmacevt svetoval. Zdravniku na začetku prehlada ponavadi ne teče.

Kupili smo celoten paket v eni od lekarn Krasnodar. Cena je zdaj od 145 rubljev. Ne morem reči natančne cene, ker v številnih lekarnah preprosto ni na voljo. Sezonske prehlade, ki jih vzamete.

  • Mednarodno ime: paracetamol + fenilefrin + [askorbinska kislina]

Sodeč po mednarodnem imenu, je v primeru prehlada cenejše piti paracetamol in tablete vitamina C, ko pa smo bolni, razmišljamo o zadnjem varčevanju.

Kupite ga lahko v paketu kot celoto in v nekaterih lekarnah po kosu. Kar mislim, da je bolj priročno.

Indikacije

Za odpravo simptomov akutnih okužb dihal in gripe, vključno z:

- povišana telesna temperatura;

- bolečine v sklepih in mišicah;

- Vneto grlo in sinusi.

Kontraindikacije nešteto. Če se vsi tukaj kopirajo, potem pregleda preprosto ne boste zamudili. Pred nakupom se je priporočljivo posvetovati z zdravnikom ali, v najslabšem primeru, s farmacevtom.

Doziranje

Odraslim priporočamo, da vzamejo 1 vrečko vsakih 4-6 ur, vendar ne več kot 4 vrečke za 24 ur, interval med njimi pa mora biti vsaj 4 ure.

Otrokom, starejšim od 12 let, je treba predpisati 1 vrečko vsakih 6 ur, vendar ne več kot 3 vrečke v 24 urah.

Vsebino 1 vrečke vlijemo v kozarec tople vode (približno 250 ml), mešamo, dokler se popolnoma ne raztopi, po potrebi dodamo hladno vodo ali sladkor.

Najdaljše trajanje zdravila je 5 dni.

Z možem sva vzela vrečko za noč. Pomagala mi je nekako takoj, moj mož je dvakrat na delovnem mestu popil to zdravilo. Vendar ima osnutek osnutkov. Če nosite hladno na nogah, potem je zamudo.

Ni mi bilo všeč prehlad. Preveč grenak in grenak, zelo grd.

Nosečnost in dojenje

Previdno je treba uporabljati zdravilo med nosečnostjo in med dojenjem.

In bolje je, da je ne vzamete. Mislim, da noben terapevt ne bo predpisal nosečnice. Za zdravo osebo je toliko kontraindikacij, da bo slon prevrnjen.

Neželeni učinki so še večji.

Učinek vloge

Relief ne prihaja s svetlobno hitrostjo. Če imate zvišano telesno temperaturo, potem se bo hladni naslov znižal, vendar bo tudi znižal normalni paracetamol.

Toplo pitje s hladno bo prijetno, vendar mislim, da bo čaj z limono varnejši, čeprav ne bolj učinkovit.

Če prehlad v kali, potem Coldrex bo pomagal in v dveh dneh bo popolnoma oblečena na noge, če je že teče, potem je bolje, da gredo k zdravniku. Izogniti se lahko zapletom.

Ena torba je bila dovolj, da sem se počutila bolje. Mož - več.

Po taki pijači sem občutil zgago in slabost zaradi grenkega okusa zdravila.

Še enkrat ne bomo dobili coldrex hotr. Zdaj grem po zdravila. V lekarni z dobrimi svetovalci, ki svetujejo učinkovite droge in manj varni.

Isti rankof pomaga hitreje in brez stranskih učinkov.

Ne zboli se! Poskrbite za sebe in svoje najbližje!

Coldrex Hotrem limona

Coldrex hotrem limona

Glavne fizikalno-kemijske lastnosti: bledo rumeni prah;

Sestava. 1 vrečka vključuje 750 mg paracetamola, 10 mg fenilefrinijevega klorida in 60 mg askorbinske kisline;

druge sestavine: brezvodna citronska kislina, natrijev saharinat, natrijev citrat, sladkor (prah), aromatiziranje tetrar, aroma limone, kvinolin rumena barva.

Oblika sproščanja zdravila. Prašek za raztopino za peroralno uporabo.

Farmakoterapevtska skupina. Ne-narkotični analgetiki in nesteroidna protivnetna zdravila. Oznaka ATC N02B E51.

Delovanje zdravil. Paracetamol je antipiretični analgetik. Mehanizem delovanja je posledica zatiranja sinteze prostaglandinov v centralnem živčnem sistemu, ki delujejo na središče termoregulacije v hipotalamusu.

Askorbinska kislina je vitalni vitamin, ki se doda sestavi za nadomestitev izgube vitamina C, ki se lahko pojavi na začetku virusne okužbe. Znano je, da ima askorbinska kislina pomembno vlogo pri izvajanju zaščitne funkcije telesa proti okužbi in je potrebna za normalno delovanje T-limfocitov in učinkovito fagocitno aktivnost levkocitov.

Fenilefrin je simpatikomimetičen. Njegovo delovanje je povezano predvsem z neposredno stimulacijo adrenoreceptorjev in delno s posrednim učinkom, ki se pojavi pri sproščanju noradrenalina. Fenilefrin zmanjša otekanje nosne sluznice, olajša dihanje. Povzroča zoženje arteriole, povečanje celotne periferne odpornosti krvnih žil in krvnega tlaka.

Video: Coldrex® oglaševanje "Mama ve bolje" (fant)

Farmakokinetika. Paracetamol se dobro absorbira v prebavnem traktu. Največja koncentracija v plazmi se pojavi po 0,5 do 2 urah po peroralnem dajanju (odmerek 1 g, odrasli). Metabolizira se v jetrih in se izloči z urinom, večinoma v obliki glukuronidnih in sulfatnih konjugatov. Razpolovna doba je od 1 do 4 ure.

Askorbinska kislina se zlahka absorbira v prebavnem traktu. 25% vezanih na krvne beljakovine. Presnavlja se v jetrih, večinoma v dehidroaskorbinsko kislino. Askorbinska kislina in njeni presnovki se izločajo v urinu in žolču. Ostanek askorbinske kisline, ki presega potrebe telesa, se izloči z urinom v obliki metabolitov.

Video: Oglaševanje Coldrex® "Mama ve bolje" (oče)

Fenilefrin hidroklorid se absorbira v gastrointestinalnem traktu s spremenljivo hitrostjo, ki ga presnavlja monoamin oksidaza v črevesju in jetrih. Po peroralni uporabi se največja koncentracija v plazmi pojavi po 1 do 2 urah. Povprečni razpolovni čas je 2 do 3 ure. Izloča se v urinu v obliki sulfatnega konjugata.

Indikacije za uporabo. Simptomatsko zdravljenje prehladov in gripe (lajšanje glavobola, mrzlica, zamašen nos, sinusna bolečina in vneto grlo).

Način uporabe in odmerek. Zdravilo je predpisano za peroralno uporabo.

Odrasli: 1 vrečka do 4-krat na dan. Interval med sprejema je 4 ure. Koncentracijo vrečke raztopite v kozarcu tople vode.

Neželeni učinki Običajno zdravilo dobro prenaša. Neželeni učinki paracetamola so zelo redki, lahko se pojavijo alergijske reakcije, kot so kožni izpuščaj, srbenje, dispeptični simptomi, levkopenija, trombocitopenija, nevtropenija, pancitopenija, agranulocitoza.

Simpatikomimetični amini lahko zvišajo krvni tlak s pojavom glavobola, vrtoglavice, slabosti, driske, nespečnosti in redko občutek srčnega utripa ali refleksne bradikardije.

Kontraindikacije. Preobčutljivost za katerokoli sestavino, ki sestavlja zdravilo - hude kršitve delovanja jeter ali ledvic, hipertiroidizem, sladkorna bolezen, bolezni srca, vključno s hudo arterijsko hipertenzijo, huda ateroskleroza, nagnjenost k vazospazmu, koronarna bolezen srca. Kronični alkoholizem. Zdravilo je kontraindicirano pri bolnikih, ki jemljejo triciklične antidepresive ali zaviralce adrenergičnih receptorjev beta ali tiste, ki jemljejo ali so jemali zaviralce monoaminooksidaze v zadnjih dveh tednih.

Zdravilo ni priporočljivo za otroke, mlajše od 12 let.

Preveliko odmerjanje Simptomi prevelikega odmerjanja paracetamola v prvih 24 urah: bledica, slabost, bruhanje, anoreksija in bolečina v trebuhu. 12-48 ur po prevelikem odmerjanju se lahko pojavi poškodba jeter. Lahko pride do okvarjene presnove glukoze in metabolne acidoze. Pri hudih zastrupitvah lahko jetrna odpoved spremlja encefalopatija in povzroči komo in smrt. Akutna ledvična odpoved z akutno tubularno nekrozo se lahko razvije tudi zaradi odsotnosti hude poškodbe jeter. Opazili so tudi srčno aritmijo. Pri odraslih, ki so jemali 10 g ali več paracetamola in pri otrocih, ki so jemali več kot 150 mg / kg telesne mase, je možno okvaro jeter.

Preveliko odmerjanje fenilefrina lahko povzroči glavobol, bledico, povišan krvni tlak, refleksno bradikardijo, slabost in bruhanje.

V primeru prevelikega odmerjanja je potrebna hitra zdravniška pomoč. Peroralni ali acetilcisteinski metionin lahko ima pozitiven učinek v 48 urah po prevelikem odmerjanju. Prav tako je treba organizirati splošne podporne dogodke.

Značilnosti uporabe. Treba se je izogibati sočasni uporabi drugih zdravil, predpisanih za simptomatsko zdravljenje prehladov in gripe, vazokonstriktivnih zdravil za zdravljenje rinitisa in zdravil, ki vsebujejo paracetamol. Previdno uporabljajte limono Coldrex Hotrem za zdravljenje bolnikov z okvarjenim delovanjem ledvic in jeter, bolnikov s koronarno boleznijo srca, z benigno hiperbilirubinemijo, starejšimi bolniki. Pri daljši uporabi je treba spremljati funkcionalno stanje jeter in vzorec periferne krvi.

Video: Hladni čaji

Nosečnost in dojenje.

Imenovanje zdravila v teh obdobjih je možno le v primeru, ko pričakovani cimet za mater prevladuje nad možnim tveganjem za plod ali otroka.

Vpliv na sposobnost vožnje avtomobila ali vozil. Zdravilo nima sedativnega učinka. Manjka vpliv na sposobnost vožnje avtomobila ali vozila.

Medsebojno delovanje z drugimi zdravili. Interakcija zdravila zaradi interakcije njenih komponent z drugimi zdravili. Metoklopramid in domperidon lahko povečata hitrost absorpcije paracetamola, holesteramin pa zmanjša. Antikoagulantni učinek varfarina in drugih kumarinov se lahko poveča z dolgotrajno redno uporabo paracetamola s povečanim tveganjem za krvavitev. Prekinjen sprejem nima pomembnega učinka. Pri trajni uporabi v skladu s priporočenim načinom uporabe navedena interakcija nima kliničnega pomena. Povečana hepatotoksičnost pri uporabi z barbiturati, antikonvulzivi, rifampicinom, alkoholom.

Video: Coldrex

Interakcija med simpatikomimetičnimi amini in zaviralci monoaminooksidaze povzroči hipertenzivni učinek. Fenilefrin lahko medsebojno deluje z drugimi simpatikomimetiki in vazodilatatorji, kar povzroča neželene učinke. Fenilefrin lahko zmanjša učinkovitost zaviralcev beta in antihipertenzivnih zdravil. Hkratna uporaba inhibitorjev MAO ojača učinke fenilefrina. Pogoji, v katerih se uporabljajo ta zdravila, so kontraindikacije za uporabo Coldrex Hotrem limone v prahu.

Pogoji za shranjevanje. Hranite izven dosega otrok pri temperaturi pod 25 ° C. Rok uporabnosti - 3 leta.

Oglaševanje coldrex hotrem

Trgovsko ime zdravila: Coldrex® Hotrem (Coldrex HotRem)

Aktivne sestavine: Comb.drug (paracetamol, fenilefrin, askorbinska kislina)

Farmakoterapevtska skupina: sredstva za odpravo simptomov orz, sredstva za odpravo simptomov orz.

Oblika izdaje:

Prašek za pripravo peroralne raztopine (limonin med). Na 5 g praška v vrečki iz laminata (papir / polietilen / aluminijasta folija / polietilen). Na 3, 5 ali 10 vrečah skupaj z navodilom za nanašanje vstavimo v kartonsko embalažo.

Oblika odmerjanja:

Prašek za pripravo raztopine za zaužitje + vitamin C (limonin med), 5 g vsakega N5, N10 (vrečke) t

Sestava:

Zdravilne učinkovine: paracetamol 750 mg, fenilefrin hidroklorid 10 mg in askorbinska kislina 60 mg. Pomožne snovi: citronska kislina 600,0 mg, natrijev saharinat 10,0 mg, natrijev citrat 500,0 mg, aroma limone PHS-163671 100,0 mg, aroma medu PFW PHS-050860 75,0 mg, aroma okusa Felton F7624P 125 0 mg, karamelno barvilo 626 50,0 mg, koruzni škrob 200,0 mg, aspartam 50,0 mg, saharoza 2468,50 mg.

Farmakološke lastnosti:

Kombinirano sredstvo, katerega delovanje je posledica njegovih sestavnih delov: paracetamol ima antipiretičen, analgetičen učinek; fenilefrin je simpatikomimetičen, omejuje žile nosne sluznice in paranazalnih sinusov, kar povzroča zmanjšano otekanje in olajša dihanje v nosu; askorbinska kislina obnavlja povečano potrebo po vitaminu C v primeru "hladnih" bolezni in gripe, zlasti v začetnih fazah bolezni. Ne povzroča zaspanosti in ne moti koncentracije

Farmakokinetika:

Paracetamol se hitro in skoraj popolnoma absorbira iz prebavil. Paracetamol se presnavlja v jetrih, večina pa reagira s konjugacijo z glukuronsko kislino in sulfati, da tvorijo neaktivne presnovke in se izloči v urinu v obliki sulfatnih in glukuronskih konjugatov. Fenilefrin hidroklorid se neenakomerno absorbira iz gastrointestinalnega trakta in je podvržen primarni presnovi monoaminooksidaze v črevesju in jetrih. Kadar se fenilefrin hidroklorid jemlje peroralno, ima tako zmanjšano biološko uporabnost. Izloča se v urinu v obliki sulfata. Askorbinska kislina se hitro absorbira iz prebavil in se razširi na vsa telesna tkiva, 25% se veže na plazemske beljakovine. Presežek askorbinske kisline se izloči z urinom v obliki presnovkov. Manjkajo podatki o sedativnem učinku učinkovin.

Indikacije za uporabo:

Odprava simptomov prehlada in gripe: - povišana telesna temperatura, - glavobol, - mrzlica, - bolečina v sklepih in mišicah, - zamašen nos, - bolečina v sinusih in v grlu.

Način uporabe:

Vsebino 1 vrečke vlijemo v skodelico, nalijemo približno 250 ml vroče vode, premešamo, dokler se ne raztopi. Po potrebi dodajte hladno vodo in sladkor. Odrasli in otroci, starejši od 12 let: Notranji odmerek - 1 vrečka. Ponavljajoča uporaba zdravila je možna ne prej kot v 4-6 urah in ne več kot 4-krat na dan. Največji dnevni odmerek ne sme preseči 4 vrečk. Najdaljše trajanje uporabe zdravila brez posvetovanja z zdravnikom je največ 5 dni. Ne jemljite sočasno z drugimi zdravili, ki vsebujejo paracetamol, dekongestivi in ​​sredstvi za lajšanje prehlada in simptomov gripe. Če med jemanjem simptomov zdravila še vedno ostaja, se je treba posvetovati z zdravnikom. NE DOVOLJUJTE DOZIRANE DOZE. V primeru prevelikega odmerjanja, tudi z dobrim zdravjem, je nujna nujna zdravstvena oskrba obstaja tveganje za zapoznelo hudo poškodbo jeter.

Neželeni učinki:

Neželeni učinki so razvrščeni po organskih sistemih in pogostnosti. Pogostnost neželenih učinkov je opredeljena na naslednji način: zelo pogosto (večja ali enaka 1/10), pogosto (večja ali enaka 1/100 in manj kot 1/10), redko (večja ali enaka 1/1000 in manj kot 1/100), redko ( 1/10 000 in manj kot 1/1000) in zelo redko (večja ali enaka 1/100 000 in manj kot 1/10 000). V priporočenih odmerkih zdravilo običajno dobro prenaša. Paracetamol redko ima neželeni učinek. S strani krvotvornih organov: Zelo redko: trombocitopenija, levkopenija, agranulocitoza. Alergijske reakcije: Zelo redki: anafilaktični šok, preobčutljivostne reakcije, vključno s kožnim izpuščajem, urtikarijo, angioedemom, Stevens-Johnsonovim sindromom. Pri respiratornem sistemu: Zelo redki: bronhospazem pri bolnikih, ki so občutljivi na acetilsalicilno kislino, in drugi nesteroidni protivnetni zdravili (NSAID). Na strani jeter in žolčevodov: Zelo redki: okvarjeno delovanje jeter. Pri daljši uporabi, ki presega priporočeni odmerek, lahko opazimo hepatotoksične in nefrotoksične učinke. Fenilefrin Pri živčnem sistemu: Pogosto: glavobol, omotica, nespečnost. S strani centralnega živčnega sistema: Pogosto: hipereksitabilnost. Zelo redko: razdražljivost, živčna napetost. Ker srčno-žilni sistem: Pogosto: zvišan krvni tlak. Redko: tahikardija, palpitacije. S strani prebavnega sistema: Pogosto: slabost, bruhanje. Pri čutih: Redko: midriaza, akutni napad glavkoma v večini primerov pri bolnikih z glavkomom z zaprtim kotom. Na strani kože in podkožnega tkiva: Redko: alergijske reakcije (kožni izpuščaj, koprivnica, alergijski dermatitis). Na strani sečil: Redko: disurija, zastajanje urina pri bolnikih z obstrukcijo izstopnega mehurja s hipertrofijo prostate. Askorbinska kislina Pogostnost neželenih učinkov ni bila ugotovljena. Alergijske reakcije: kožni izpuščaj, zardevanje kože. Na strani prebavnega sistema: draženje sluznice prebavil. Pri krvotvornih organih: trombocitoza, hiperprotrombinemija, eritropenija, nevtrofilna levkocitoza, hipokalemija. Pri jemanju askorbinske kisline več kot 600 mg / dan je možna zmerna polakiurija. V primeru neželenih učinkov takoj prenehajte jemati zdravilo in se čim prej posvetujte z zdravnikom. Če se katerikoli neželeni učinek, naveden v navodilu, poslabša, ali če opazite druge neželene učinke, ki niso navedeni v navodilih, obvestite svojega zdravnika. Prenehajte jemati zdravilo in se takoj posvetujte z zdravnikom, če: - imate alergijsko reakcijo: srbečo kožo ali pordelost kože, težko dihanje ali otekanje ustnic, jezika, grla ali obraza; - izpuščaj ali lupljenje na koži, nastajanje razjed na ustni sluznici; - imate modrice ali krvavitve; - Izgubite vid. To je lahko posledica povečanega intraokularnega tlaka. Zelo redko, vendar se ta neželeni učinek najverjetneje pojavi pri bolnikih z glavkomom; - čutite močan srčni utrip ali občutite povečanje frekvence ali motnje srčnega ritma; - Imate težave z uriniranjem. Pogosteje je ta neželeni učinek opažen pri bolnikih s hipertrofijo prostate. Zdravila ne jemljite, če ste doživeli respiratorne motnje med jemanjem acetilsalicilne kisline ali nesteroidnih protivnetnih zdravil.

Kontraindikacije:

- preobčutljivost na katerokoli sestavino zdravila; - izrazite motnje jeter in ledvic; - hipertiroidizem (vključno s tirotoksikozo); - diabetes mellitus in pomanjkanje saharoze / izomaltaze, intoleranca za fruktozo, malabsorpcija glukoze-galaktoze (ker pripravek vsebuje saharozo); - bolezni srca (huda stenoza aortne odprtine, akutni miokardni infarkt, tahiaritmije); - arterijska hipertenzija; - sočasno dajanje tricikličnih antidepresivov, zaviralcev beta, inhibitorjev monoaminooksidaze (MAO), vključno z do 14 dni po preklicu; - hkratni sprejem drugih zdravil in zdravil, ki vsebujejo paracetamol, za lajšanje simptomov "prehlada", gripe in zamašenosti nosu; - hiperplazija prostate; - glavkom z zaprtim kotom; - starost do 12 let.

Interakcije z zdravili:

Paracetamol, če ga jemljemo dolgo časa, poveča učinek posrednih antikoagulantov (varfarin in drugi kumarini), kar poveča tveganje za krvavitev. Epizodično dajanje enkratnega odmerka zdravila nima pomembnega vpliva na učinek posrednih antikoagulantov. Induktorji mikrosomskih oksidacijskih encimov v jetrih (barbiturati, difenin, karbamazepin, rifampicin, zidovudin, fenitoin, etanol, flumecinol, fenilbutazon in triciklični antidepresivi) povečajo tveganje za hepatotoksično delovanje v primeru prevelikega odmerjanja in sočasne uporabe paracetamov. Zaviralci mikrosomske oksidacije (cimetidin) zmanjšujejo tveganje za hepatotoksično delovanje. Paracetamol zmanjšuje učinkovitost diuretičnih zdravil. Paracetamol zmanjšuje učinkovitost urikozuričnih zdravil. Metoklopramid in domperidon se povečata, Kolestiramin pa zmanjša hitrost absorpcije paracetamola. Paracetamol poveča učinke zaviralcev MAO, sedativov, etanola. Fenilefrin, če ga jemljemo z zaviralci MAO, lahko povzroči zvišanje krvnega tlaka. Fenilefrin zmanjša učinkovitost zaviralcev beta in drugih antihipertenzivnih zdravil, poveča tveganje za razvoj hipertenzije in motenj srčno-žilnega sistema. Triciklični antidepresivi povečajo simpatomimetični učinek fenilefrina, hkratna uporaba halotana s fenilefrinom pa poveča tveganje za ventrikularne aritmije. Fenilefrin zmanjšuje hipotenzivni učinek gvanetidina, ki pa povečuje alfa-adrenostimuliruyuschy aktivnost fenilefrina. Antidepresivi, antiparkinsonska zdravila, antipsihotiki, derivati ​​fenotiazina povečujejo tveganje za zadrževanje urina, suha usta in zaprtje. Sočasna uporaba glukokortikosteroidov s fenilefrinom povečuje tveganje za razvoj glavkoma. Sočasna uporaba digoksina in drugih srčnih glikozidov povečuje tveganje za motnje srčnega ritma in srčni napad. Sočasna uporaba fenilefrina in simpimimetičnih aminov lahko poveča tveganje za kardiovaskularne neželene učinke. Askorbinska kislina poveča tveganje za kristalurijo pri zdravljenju kratkotrajnih salicilatov in sulfonamidov, upočasni izločanje kislin iz ledvic, poveča izločanje zdravil z alkalno reakcijo (vključno z alkaloidi), zmanjša koncentracijo peroralnih kontraceptivov v krvi. Etanol prispeva k razvoju akutnega pankreatitisa. Mielotoksična zdravila povečujejo hematotoksičnost zdravila.

Posebna navodila:

Zdravila ne smete jemati hkrati z drugimi zdravili, ki vsebujejo paracetamol, kot tudi z drugimi narkotičnimi analgetiki, NSAID (metamizol natrij, acetilsalicilna kislina, ibuprofen itd.), Zdravila za odpravljanje prehlada, simpatikomimetiki, kot so dekongestivi, z zdravili, ki uravnavajo apetit, psihostimulanti, podobni amfetaminu, barbiturati, antiepileptiki, rifampicin, kloramfenikol. Da bi se izognili strupenim poškodbam jeter, zdravila ne smemo kombinirati z zdravili, ki vsebujejo etanol. Ko izvajate teste za določanje ravni sečne kisline in ravni glukoze v krvi, obvestite svojega zdravnika o uporabi zdravila Coldrex® HotRem, saj lahko zdravilo izkrivlja rezultate laboratorijskih preiskav, ki ocenjujejo koncentracijo glukoze in sečne kisline. Bolniki, ki trpijo za fenilketonurijo, zdravilo ni priporočljivo, ker vsebuje aspartam, ki je vir fenilalanina. Pred jemanjem zdravila Coldrex® HotRem se posvetujte z zdravnikom, če jemljete: - varfarin ali druge posredne antikoagulante za redčenje krvi; - zdravila za nadzor krvnega tlaka, kot so zaviralci adrenergičnih receptorjev beta; - digoksin ali druge srčne glikozide za zdravljenje srčnega popuščanja; - apetita ali psihostimulanti; - zdravila za zdravljenje depresije (triciklični antidepresivi - amitriptilin); - metoklopramid, domperidon (ki se uporablja za odpravo slabosti in bruhanja) ali kolestiramin, ki se uporablja za znižanje holesterola v krvi; - če je potrebno, upoštevanje hiponatrične diete (vsaka vrečka vsebuje 0,12 g natrija). Ne vpliva na sposobnost vožnje in opravljanje drugih dejavnosti, ki zahtevajo koncentracijo pozornosti in hitrost psihomotornih reakcij (če jih jemljete v priporočenih odmerkih). Če se pojavi omotica, ni priporočljivo voziti vozil ali delati z mehanizmi, previdno in samo po posvetovanju z zdravnikom. Fenilefrin lahko prehaja v materino mleko.

Preveliko odmerjanje:

Zdravilo je treba jemati samo v priporočenih odmerkih. Če sumite na preveliko odmerjanje, tudi z dobrim zdravjem, morate prenehati uporabljati zdravilo in takoj poiskati zdravniško pomoč, ker obstaja tveganje za zapoznelo hudo poškodbo jeter. Simptomi (povzročeni s paracetamolom): v 24 urah: bledica kože, zmanjšan apetit, slabost, bruhanje, bolečine v trebuhu. Po 12-48 urah se lahko pojavijo znaki nenormalne funkcije jeter. Lahko se pojavijo znaki okvarjene presnove glukoze in presnovne acidoze. Toksični učinki pri odraslih so možni po enkratnem odmerku več kot 10 g paracetamola: povečanje aktivnosti jetrnih transaminaz, klinična slika poškodbe jeter se pojavi po 1-6 dneh. V primeru hude zastrupitve se lahko razvije huda jetrna odpoved, vključno z jetrno encefalopatijo, komo in smrtjo. Akutna ledvična odpoved z akutno tubularno nekrozo, ki jo diagnosticira huda bolečina v ledvenem delu, hematurija in proteinurija, se lahko razvijejo brez hudo okvarjenega delovanja jeter. Obstajajo poročila o primerih srčne aritmije in pankreatitisa s prevelikim odmerkom paracetamola. V zgodnjem obdobju se simptomi lahko omejijo samo na slabost in bruhanje in morda ne odražajo resnosti prevelikega odmerjanja ali nevarnosti poškodb notranjih organov. Zdravljenje: v prvi uri po domnevnem prevelikem odmerku je priporočljivo, da se znotraj ogljikovega dioksida imenuje aktivni ogljik. Štiri ali več ur po domnevnem prevelikem odmerjanju je treba določiti koncentracijo paracetamola v plazmi (zgodnejša določitev koncentracije paracetamola je lahko nezanesljiva). Zdravljenje z acetilcisteinom se lahko izvede do 24 ur po zaužitju paracetamola, vendar pa se lahko največji hepatoprotektivni učinek doseže v prvih 8 urah po prevelikem odmerjanju. Po tem se učinkovitost antidota močno zniža. Če je potrebno, lahko acetilcistein dajemo intravensko. V odsotnosti bruhanja je alternativna možnost (brez možnosti hitrega prejemanja bolnišnične oskrbe) imenovanje metionina. Zdravljenje bolnikov s hudo okvaro jeter 24 ur po jemanju paracetamola je treba opraviti skupaj s strokovnjaki iz centra za nadzor zastrupitev ali specializiranega oddelka za bolezni jeter. Simptomi (zaradi fenilefrina): razdražljivost, glavobol, omotica, nespečnost, visok krvni tlak, slabost, bruhanje, razdražljivost, refleksna bradikardija. V hudih primerih prevelikega odmerka se lahko pojavijo halucinacije, zmedenost, napadi, aritmije. Preveliko odmerjanje fenilefrina lahko povzroči simptome, podobne neželenim učinkom (glejte poglavje »Neželeni učinki«). Zdravljenje: simptomatsko zdravljenje, s hudo hipertenzijo, uporaba alfa-blokatorjev, kot je fentolamin. Simptomi (povzročeni z askorbinsko kislino): visoki odmerki askorbinske kisline (več kot 3000 mg) lahko povzročijo začasno osmotsko drisko in prebavne motnje, kot so slabost, nelagodje v želodcu. Pojav prevelikega odmerjanja se lahko razvrsti v skupine, ki so posledica prevelikega odmerka paracetamola zaradi hude poškodbe jeter. Zdravljenje: simptomatska, prisilna diureza.

Pogoji skladiščenja:

Shranjujte pri temperaturi do 25 ° C. Hranite izven dosega otrok!

Datum poteka:

3 leta. Ne uporabljajte po datumu izteka roka uporabnosti, ki je naveden na embalaži.

Pogoji za počitnice:

Proizvajalec:

SmithKlineBeecham S.A., Španija za SmithKlineBeecham Consumer Healthcare Združeno kraljestvo, Španija

Opisi:

Vsebina vrečke Heterogeni prašek iz sivkasto bele barve z bež odtenkom do svetlo rjave barve z belimi, svetlo rjavimi in temno rjavimi vključki. Raztopina v vroči vodi, motna raztopina od svetlo rumene do svetlo rjave barve z netopnimi vključki bele barve in značilnim vonjem limone in medu.

Coldrex Hotrem

Coldrex Hotrem - zdravilo za simptomatsko zdravljenje akutnih bolezni dihal, deluje antipiretično, analgetično in proti edemom.
Paracetamol zavira sintezo PG, vključno s v centralnem živčnem sistemu, deluje analgetično in antipiretično (zlasti s febrilnim sindromom). Fenilefrin hidroklorid, simpatomimetik, ki vzbuja predvsem periferne receptorje alfa1, odpravlja otekanje nosne sluznice. Askorbinska kislina kompenzira naraščajočo potrebo po vitaminu C v začetni fazi prehlada in akutnih virusnih okužb.

Indikacije za uporabo:
Coldrex Hotrem je namenjen odpravljanju simptomov akutnih respiratornih okužb in gripe, vključno z: povečano telesno temperaturo; glavobol; mrzlica; bolečine v sklepih in mišicah; zamašen nos; grlo in sinusi.

Način uporabe:
Odraslim priporočamo, da vzamejo 1 zavojček zdravila Coldrex Hotrem vsakih 4-6 ur, vendar ne več kot 4 vrečke v 24 urah, interval med njimi pa mora biti vsaj 4 ure.
Otrokom, starejšim od 12 let, je treba predpisati 1 vrečko vsakih 6 ur, vendar ne več kot 3 vrečke v 24 urah.
Vsebino 1 vrečke vlijemo v kozarec tople vode (približno 250 ml), mešamo, dokler se popolnoma ne raztopi, po potrebi dodamo hladno vodo ali sladkor.
Najdaljše trajanje zdravila je 5 dni.

Neželeni učinki:
Alergijske reakcije so možne: kožni izpuščaj, koprivnica, broichospasm, angioedem.
Neželeni učinki, ki jih povzroča paracetamol, ki je del zdravila.
Na strani krvnega sistema: redko - trombocitopenija, levkopenija, agranulocitoza.
Pri dolgotrajni uporabi lahko opazimo hepatotoksične in nefrotoksične učinke.
Neželeni učinki, ki jih povzroča fenilefrin, ki je del zdravila.
Na strani prebavnega sistema: slabost, bruhanje.
Od strani centralnega živčnega sistema: glavobol, razdražljivost, živčna napetost, kršitev spanja.
Ker srčno-žilni sistem: rahlo povišanje krvnega tlaka; redko - palpitacije.
Stranski učinki, ki jih povzroča askorbinska kislina, ki je del zdravila.
Na strani prebavnega sistema: draženje sluznice prebavil.
Pri hematopoetskem sistemu: trombocitoza, hiperprotrombinemija, eritropenija, nevtrofilna levkocitoza.
Drugo: hipokalemija.

Kontraindikacije:
Kontraindikacije za uporabo zdravila Coldrex Hotrem so: izrazite motnje jeter; hudo okvaro ledvic; hipertiroidizem (vklj.

tirotoksikoza); diabetes; pomanjkanje saharoze / izomaltaze, intoleranca za fruktozo, sindrom malabsorpcije glukoze / galaktoze, ker izdelek vsebuje saharozo; bolezni srca (izrazita stenoza ustja aorte, akutni miokardni infarkt, tahiaritmije); arterijska hipertenzija; sočasno dajanje tricikličnih antidepresivov, zaviralcev beta, zaviralcev MAO in obdobje do 14 dni po odvzemu; hkratno uporabo drugih sredstev in sredstev, ki vsebujejo paracetamol, za lajšanje prehlada, gripe in simptomov zamašenosti nosne sluznice; benigna hiperplazija prostate; glavkom z zaprtim kotom; otroci do 12. leta starosti; preobčutljivost na zdravilo.
Zdravilo je treba uporabljati previdno pri pomanjkanju glukoza-6-fosfat dehidrogenaze, benigne hiperbilirubinemije, bolezni jeter in ledvic, s povišanim krvnim tlakom, obliterirnimi žilnimi boleznimi (Raynaudovim sindromom), glavkomom (brez glavkoma z zaprtim kotom), feokromocitomom, med nosečnostjo in dojenjem ter med nosečnostjo.

Nosečnost:
Previdnost je treba jemati z zdravilom Coldrex Hotrem med nosečnostjo in med dojenjem.

Interakcija z drugimi zdravili:
Coldrex Hotrem izboljša učinke inhibitorjev MAO, sedativov in etanola.
Pri sočasni uporabi antidepresivov, antiparkinsonskih zdravil, antipsihotikov, derivatov fenotiazina se poveča tveganje za zadrževanje urina, suha usta in zaprtje.
Kombinirana uporaba z GCS poveča tveganje za razvoj glavkoma.
Paracetamol zmanjšuje učinkovitost diuretikov.
Hkratna uporaba zdravila s halotanom poveča tveganje za ventrikularne aritmije.
Fenilefrin zmanjša hipotenzivni učinek gvanetidina.
Gvanetidin izboljša učinek alfa adrenostimulacije, triciklični antidepresivi pa povečajo simpatomimetični učinek fenilefrina.
Pri jemanju barbituratov, fenitoina, karbamazepina, rifampicina, zidovudije in drugih induktorjev jetrnih mikrosomskih encimov se poveča tveganje za hepatotoksično delovanje.
Hitrost absorpcije paracetamola se lahko poveča, če jemljete metoklopramid, domperidon in se zmanjšujemo, ko jemljete Kolestiramin.
Pri dolgotrajni redni uporabi paracetamola se lahko poveča učinek varfarina ali drugih posrednih antikoagulantov, kar poveča tveganje za krvavitev.
Pri jemanju digoksina ali drugih srčnih glikozidov se lahko poveča tveganje za aritmijo in miokardni infarkt.
Paracetamol zmanjšuje učinkovitost urikozuričnih zdravil.
Askorbinska kislina povečuje tveganje za kristalurijo pri zdravljenju kratkotrajnih salicilatov in sulfonamidov, upočasni izločanje kislin v ledvicah, poveča izločanje zdravil, ki imajo alkalno reakcijo (vključno z

alkaloidi), zmanjšuje koncentracijo peroralnih kontraceptivov v krvi.
Pri sočasnem jemanju etanola s Coldrex HotRem prispeva k razvoju akutnega pankreatitisa.
Mielotoksična zdravila povečujejo hematotoksičnost zdravila.

Preveliko odmerjanje:
V primeru prevelikega odmerjanja zdravila Coldrex Hotrem (tudi z dobrim zdravjem), je treba razmisliti o tveganju za zakasnele znake resne okvare jeter.
Preveliko odmerjanje običajno povzroči paracetamol.
Simptomi: bledica kože, slabost, bruhanje, anoreksija, nekroza hepatocitov, povečana aktivnost jetrnih transaminaz, povečanje protrombinskega časa. Simptomi nenormalne funkcije jeter se lahko pojavijo 12-48 ur po prevelikem odmerjanju. Pri hudem prevelikem odmerjanju - jetrna odpoved s progresivno encefalopatijo, komo, smrt; akutna odpoved ledvic s tubularno nekrozo (vključno z odsotnostjo hude poškodbe jeter); aritmija, pankreatitis.
Zdravljenje: izpiranje želodca, ki mu sledi imenovanje aktivnega oglja; po potrebi opravite simptomatsko zdravljenje. Acetilcistein je specifičen antidot za zastrupitev s paracetamolom.

Pogoji skladiščenja:
Coldrex Hotrem je priporočljivo hraniti izven dosega otrok pri temperaturi, ki ne presega 25 ° C. Rok uporabnosti - 3 leta.

Oblika izdaje:
Coldrex Hotrem Lemon - prašek za pripravo raztopine za peroralno dajanje (limona). Pakiranje: 1 pakiranje. - (5 g) - 3; 5; 10; 50 kosov.
Coldrex Hotrem Limona in med - prašek za pripravo raztopine za peroralno dajanje limoninega medu. Pakiranje: 1 pakiranje. - (5 g) - 3; 5; 10; 50 kosov.

Sestava:
1 vrečka vsebuje: 750 mg paracetamola, 10 mg fenilefrin hidroklorida, 60 mg askorbinske kisline.
Pomožne snovi: citronska kislina, natrijev saharinat, natrijev citrat, saharoza, okus limone 100% Tetrarom, okus limone, kinolin rumena.
1 vrečka vsebuje: 750 mg paracetamola, 10 mg fenilefrin hidroklorida, 60 mg askorbinske kisline.
Pomožne snovi: brezvodna citronska kislina, natrijev saharinat, natrijev citrat, aroma limone 610399E, aroma medu PFW 610507E, aroma medu Felton F7624P, barvilni karamel 626, koruzni škrob, aspartam, saharoza.

Neobvezno:
Bolnika je treba obvestiti, da če simptomi bolezni ostanejo po 5 dneh uporabe zdravila, ga morate prenehati jemati in se posvetovati z zdravnikom.
Bolnika je treba obvestiti, da mora prenehati jemati zdravilo in se takoj posvetovati z zdravnikom, če:
- Opažajo se alergijske reakcije: srbeča koža ali pordelost kože, oteženo dihanje ali otekanje ustnic, jezika, grla ali obraza;
- na koži se pojavi izpuščaj ali lupljenje, nastajanje razjed na ustni sluznici;
- pri jemanju acetilsalicilne kisline ali drugih nesteroidnih protivnetnih zdravil so bile prej opažene respiratorne motnje;
- pojavile so se hematome ali krvavitve;
- so se pojavile motnje vida. To je lahko posledica povečanega intraokularnega tlaka. Zelo redko, vendar se ta neželeni učinek najverjetneje pojavi pri bolnikih z glavkomom;
- srčni utrip so se pojavili ali čuti povečanje pogostosti ali aritmije srčnega utripa;
- težave pri uriniranju. Pogosteje je ta neželeni učinek opažen pri bolnikih s hipertrofijo prostate.
Zdravilo je treba jemati samo v priporočenih odmerkih.
Previdno in po posvetovanju z zdravnikom je treba zdravilo Coldrex HotRem jemati hkrati z metoklopramidom, domperidonom, kolestiraminom in posrednimi antikoagulanti (varfarinom).
Zdravila ne smete jemati hkrati z drugimi zdravili, ki vsebujejo paracetamol, dekongestive in sredstva za lajšanje simptomov prehlada in gripe.
Bolniki, ki jemljejo zdravilo Coldrex HotRem, se morajo vzdržati alkohola, da bi se izognili strupenim poškodbam jeter. Ni priporočljivo predpisati zdravila za kronični alkoholizem.
Pri bolnikih z nizko vsebnostjo natrija je treba upoštevati, da 1 vrečka Coldrex HotRem vsebuje 0,12 g natrija.
Pred jemanjem zdravila Coldrex HotRem se morate posvetovati z zdravnikom, če bolnik jemlje:
- varfarin ali drugi posredni antikoagulanti;
- antihipertenzivna zdravila, npr. beta-blokatorji;
- digoksin ali druge srčne glikozide;
- apetiti ali psihostimulanti;
- triciklični antidepresivi (vključno z amitriptilinom).
Ker aktivne sestavine zdravila nimajo pomirjevalnega učinka, pri uporabi priporočenih odmerkov ni omejitev za vožnjo avtomobila ali delo z mehanizmi.

Coldrex

Coldrex VS TeraFlu

Poštene primerjave in razpakiranje najbolj zanimivih izdelkov! Želite vedeti, kaj je notri. Naročite se in gledajte. Od avtorja razpakirajte. Dodano 3 leta. nazaj Več podrobnosti.

Domov Coldrex (zdravilo za profesionalce.

link na kanal: VK group :. Avtor Sami s Ysami. Dodano 5 let. nazaj Več podrobnosti.

Zdravilo Coldrex. RR

Coldrex, navodila za uporabo. Proizvajalec: Mikrofarm, Ukrajina 1 paket vsebine zdravila Coldrex. Avtorica Pharmacy TV. Dodano 6 let. nazaj Več podrobnosti.

Coldrex

Članica Oddelka za imunologijo RNRMU njih. NI Pirogova Bella Bragvadze govori o Coldrexu. Avtor Ztema PR. Dodano 4 leta. nazaj Več podrobnosti.

Oglaševanje Coldrex 2016.

Avtor Magus Andromache. Dodano 2 leti. nazaj Več podrobnosti.

TOP 6 zdravil za hladno.

Ta video navaja glavne običajne prehlade, ki jih ureja država. Avtorica balda. Dodano 2 leti. nazaj Več podrobnosti.

Hokej na ledu

Avtor Serge Logutov. Dodanih 10 mesecev nazaj Več podrobnosti.

Coldrex beljenje

Poznate Facebook veliko več od beljenja Coldrex! -. Avtor Takovata Shaw. Dodano 5 let. nazaj Več podrobnosti.

Indikacije Coldrex Maxgripp. (Pogled.

Uradna navodila © analogi ® stranski učinki ✌ uporaba med dojenjem ☘ nosečnost. Od avtorja Lekarna Tvoy. Dodano 9 ure nazaj Več podrobnosti.

Indikacije Coldrex Menthol Active ☛ (.

Uradna navodila © analogi ® stranski učinki ✌ uporaba med dojenjem ☘ nosečnost. Od avtorja Lekarna Tvoy. Dodano 6 uri nazaj Več podrobnosti.

Coldrex 2008 11

Ak chcete podporit Lojzika a jeho kanal :), tak prispevki v BTC (Bitcoin) sem: 3DXH49KhLbppEMvV3s2YgCmHQCMLi9. Od avtorja Lojzikova TV. Dodano 2 meseca nazaj Več podrobnosti.

Coldrex - uradna navodila str.

NAVODILA za medicinsko uporabo zdravila (informacije za potrošnike). Registrska številka. Od avtorja Michaela Abrama. Dodano 5 mesecev nazaj Več podrobnosti.

Indikacije Coldrex Hotrem Lemon (.

Uradna navodila © analogi ® stranski učinki ✌ uporaba med dojenjem ☘ nosečnost. Od avtorja Lekarna Tvoy. Dodano 2 uri. nazaj Več podrobnosti.

Coldrex HotRem navodila.

Navodila za slabovidne osebe: Odmerjanje in dajanje: Odraslim priporočamo, da vzamejo 1 vrečko. Iz avtorskega priročnika le. Dodanih 10 mesecev nazaj Več podrobnosti.

Coldrex

promocijski video. Avtorica Nataliya Burl. Dodano 6 let. nazaj Več podrobnosti.

Coldrex

promocijski video. Avtorica Nataliya Burl. Dodano 6 let. nazaj Več podrobnosti.

Coldrex

Coldrex. Od avtorja AdworkerRU. Dodano 11 let. nazaj Več podrobnosti.

coldrex

Od avtorja slishkompiter. Dodano 7 let. nazaj Več podrobnosti.

COLDREX DIRIGENT

2001–2015, skupina podjetij GlaxoSmithKline. Vse pravice pridržane. Logotip GSK je last skupine GlaxoSmithKline. Od avtorja GSK 039. Dodano 4 leta. nazaj Več podrobnosti.

Coldrex

Stare reklame. Avtorja Slikovita Stv. Dodano 2 leti. nazaj Več podrobnosti.

Prosimo, napišite svoj komentar ali povratno informacijo preko VKontakte.

Top