Kategorija

Priljubljene Objave

1 Rinitis
Genferon in njegovi analogi: obnavljanje obrambe telesa
2 Preprečevanje
NEPOSREDNI IN POSEBNI IMUNATIZACIJI
3 Klinike
Kaj antibiotiki za zdravljenje pielonefritis
Image
Glavni // Klinike

Ali se zdravilo Teraflu lahko daje otrokom? Sestava teraflu vrečke


Pogosto se starši zanimajo za vprašanje, ali je mogoče otrokom dati otrok. To zdravilo ima sposobnost, da hitro zmanjša resnost neprijetnih sindromov hladno - vročino, izcedek iz nosu, sklepi in glavoboli. Seveda vsak skrbni starš poskuša ublažiti stanje svojega otroka. Ko se odločate za uporabo določenega zdravila, morate vsekakor prebrati navodila, da se prepričate, da je takšna terapija mogoča, in najbolje, da dobite strokovne nasvete.

Kakšna je sestava vrečke "teraflu"?

Obrazec za sprostitev

Dozirna oblika tega zdravila je prašek, ki je sestavljen iz granul za pripravo raztopine za oralno dajanje. Granule (morda prisotnost mehkih grudic) so različno rožnate, rumenkaste, sivo-vijolične in bele. Prašek je narejen iz različnih okusov: divjih jagod, limone ali cimeta z meto. Njegova teža v eni šest-plastni vrečki je 11,5 g. V kartonski škatli je 25, 14, 10, 8 vrečk.

Poskrbite, da boste v vsaki enoti pakiranja dobili prašek "Theraflu". Otroci ne smejo jemati tega zdravila.

Vsebino tega pakiranja je treba raztopiti v 225 ml vode, segreti na temperaturo 75 ° C. Tako nastane neprozorna raztopina rožnato-vijolične, rumene ali rjavkaste barve (odvisno od sorte okusa pripravka) z značilnim vonjem limone, cimeta ali divjih jagod.

Sestava

Zdravilne učinkovine teraflu v vreči so: t

  • fenilefrin hidroklorid;
  • paracetamol;
  • Pheniramine Maleate.

Poleg glavnih so v sestavi zdravila tudi pomožne sestavine, vključno s kalcijevim fosfatom, citronsko kislino, magnezijevim stearatom, natrijevim citratom dihidratom, saharozo, silicijevim dioksidom, kalijevim acesulfamom, maltodekstrinom M100, barvnim modrim diamantom E133, barvilom E129, okusom brusnice. naravni Durarome, naravna aroma maline Durarome. Ali obstaja otroški "Theraflu", vam povem naslednje.

Farmakološke lastnosti

Zdravilo nima posebne oblike sproščanja, ki je namenjena zdravljenju otrok. To je kompleksno zdravilo, ki ima istočasno več vrst učinkov: antipiretik, protivnetno, antiedematozno, analgetično, antihistaminsko.

Načelo zdravljenja s tem zdravilom je posledica kombinacije elementov, ki jih vsebuje:

  1. Paracetamol je protivnetna nesteroidna snov, ki ima izrazito sposobnost blokiranja encimov, od katerih je odvisno zmanjšanje ravni spojin, ki so aktivne med razvojem vnetnega procesa (levkotrieni, prostaglandini). Tak učinek zmanjšuje resnost vnetja, znižuje telesno temperaturo na fiziološko normo, odpravlja bolečine.
  2. Feniramin je snov, ki lahko blokira histaminske receptorje tipa H. Ta kemična spojina ima izrazit antialergijski učinek in uravnava učinek histaminskih snovi. Feniramin zmanjša otekanje nosnih poti, ustavi hude vodne oči z ARVI, zmanjša nenormalno izločanje iz nosu, zmanjša pogostost kihanja.
  3. Fenilefrin je simptomatski amin, ki prizadene alfa-adrenergične receptorje, lokalizirane v krvnih žilah. Ta proces prispeva k zoženju njihovih vrzeli, kar zmanjšuje otekanje sluznice nosu.

Od katere starosti je "Theraflu" dovoljena za uporabo, ki je podrobno opisana v navodilih.

Peroralno dajanje zdravila prispeva k hitremu prodoru aktivnih sestavin v prebavni trakt, od koder zdravilo prodre v sistemski krvni obtok in biološke tekočine, porazdeljeno med tkiva. Ostanki zdravila v jetrih so presnovni procesi, kjer se kopičijo razgradni produkti v neaktivni obliki. Take snovi se izločajo z urinom.

Indikacije

Torej lahko otroci dobijo odvod? Pediatri pravijo, da je farmakološko sredstvo dovoljeno uporabljati šele takrat, ko je otrok star 12 let. Enako je navedeno v besedilu navodil za uporabo tega zdravila. Seznam indikacij za sprejem "Teraflu" vključuje:

  • simptomatsko zdravljenje okužb, ki jih sproži izpostavljenost virusu influence, parainfluence; adenovirus, rinovirus;
  • simptomi prehlada, ki se razvijejo po vnosu virusne okužbe v telo;
  • poslabšanje splošnega stanja v primeru SARS, ki ga običajno spremlja vročina, glavobol, zamašen nos in drugi kataralni simptomi.

Seznam kontraindikacij

Ali je mogoče otrokom dati "Theraflu", je pomembno, da to ugotovite vnaprej.

Zdravilo se ne sme uporabljati le v skladu s starostnimi omejitvami. Poleg tega je treba upoštevati prisotnost patoloških pojavov, ki so kontraindikacije, kot so:

  • pomanjkanje izomaltaze / sukreze;
  • diabetes;
  • intoleranca za fruktozo;
  • alkoholizem;
  • hkratna uporaba tricikličnih antidepresivov, zaviralcev beta ali zaviralcev monoaminooksidaze (MAO);
  • portalna hipertenzija;
  • nosečnost, dojenje;
  • visoka občutljivost na kateri koli element sestave zdravila.

Zdravniški nadzor na recepciji

Navodilo priporoča previdnost in se prepričajte, da se posvetujete z zdravnikom, če se zdravljenje s tem zdravilom uporablja za arterijsko hipertenzijo, glavkom z zaprtim kotom, hudo aterosklerozo koronarnih arterij, prirojeno hiperbilirubinemijo, feokromocitom, krvne bolezni, bronhialno astmo in glukozo-6-fosfat dehidrogenazno levkemijo. hipertiroidizem, hiperplazija prostate.

Ker je starost "Teraflu" lahko otroci, je bolje, da se posvetujete z zdravnikom.

Navodila za uporabo

Preden začnete uporabljati to simptomatsko zdravilo za prehlad, morate vedeti, da ima to orodje izrazito starostno mejo.

Zdravilo se lahko uporablja ne prej kot 12 let, to je, na primer, če je otrok star 7 let, "Theraflu" ne bo delovalo. Posvetujte se z zdravnikom, kaj zdravilo lahko uporabite v zgodnejših letih.

Zdravilo se jemlje peroralno, ko se vsebina vrečke raztopi v kozarcu tople vode. Sladkor se lahko doda pijači. En sam odmerek velja za 1 vrečko zdravila Teraflu. Čez dan je dovoljeno vzeti največ 3 odmerke. Časovni interval med odmerki mora biti vsaj 4 ure.

To zdravilo lahko jemljete kadarkoli, toda najboljši terapevtski učinek opazite, če jemljete zdravilo Teraflu ponoči. Če se stanje bolnika v treh dneh zdravljenja ne izboljša, se posvetujte s strokovnjakom.

Posebna priporočila

Navodila za prašek "Theraflu" daje druge indikacije, ki zahtevajo pozornost:

  1. Dolgotrajna uporaba zdravila prispeva k razvoju resnega hepatotoksičnega učinka na jetra in ima nefrotoksični učinek.
  2. Sočasna uporaba tega zdravila in uživanje alkohola ni dovoljena, ker bo takšna situacija znatno povečala toksične učinke zdravila.
  3. Zdravilo se ne spopada z vzroki bolezni. Njegove sestavine lahko le zmanjšajo resnost negativnih simptomov dihal.
  4. Uporaba zdravila zahteva začasno zavračanje vožnje, dejavnosti s kompleksnimi mehanizmi. To je zato, ker lahko zdravilo bistveno upočasni hitrost reakcij.

Neželeni učinki

Zdravilo "Theraflu" ima lahko blag negativni učinek na telo, kar povzroča neprijetne simptome, ki se v medicini imenujejo neželeni učinki. V tem primeru so lahko:

  1. Prebavila - bolečina v epigastričnem območju, slabost, suha sluznica ustne votline.
  2. CNS - povečana živčna razdražljivost, omotica, glavobol, težave s spanjem in zaspanost.
  3. Žilni sistem in srce - zvišan krvni tlak.
  4. Krvni sistem - zmanjšanje ravni hemoglobina zaradi zmanjšanja števila rdečih krvnih celic, granulocitov in trombocitov v krvnem serumu.
  5. Občutljivi organi - povečanje očesnega tlaka, razširjene zenice, prilagodljiva pareza.
  6. Sečnina - zmanjšanje izločanja urina, nefrotoksični učinki, presežek glukoze v sestavi urina.
  7. Kožne reakcije - pojav izpuščaja, pordelost, draženje, ki ga spremlja srbenje, angioedem, urtikarija.

Z razvojem kakršnih koli neželenih učinkov je potrebno takojšnje prenehanje zdravljenja s tem zdravilom in poiskati zdravniško pomoč.

Interakcije z zdravili

Ali je mogoče dati otrokom "Theraflu", je zdaj znano.

Pri zdravljenju z zdravilom in jemanjem barbituratov, rifampicina, difenina, karbamazepina in drugih jetrnih induktorjev se poveča tveganje za hepatotoksični učinek na telo.

Zadrževanje urina, pojav suhih ust, prebavne motnje se pogosto razvijejo na podlagi sočasnega vnosa z antidepresivi, antipsihotiki, antiparkinsonskimi zdravili, derivati ​​pentiazina.

Jemanje zdravila Teraflu s glukokortikosteroidi lahko sproži zvišanje krvnega tlaka.

Propantelin zmanjša hitrost absorpcije sestavin spojine „Teraflu“ in metoklopramid spodbuja hitrejšo absorpcijo tega zdravila v kri. Izločanje paracetamola se bo povečalo, kot tudi njegov toksični učinek na jetra, če boste sočasno jemali zdravilo Teraflu s salicilamidom.

Klorzoksazon povzroča povečanje toksičnosti paracetamola. Če se nevtropenija uporablja v kombinaciji z zidovudinom, se lahko poveča. Jemanje teh zdravil poveča učinke kumarinskih derivatov.

Pregledali smo indikacije za uporabo "teraflu" in navodila zanj.

Teraflu

Theraflu: navodila za uporabo in preglede

Latinsko ime: TeraFlu

Koda ATX: N02BE51

Aktivna sestavina: feniramin + fenilefrin + paracetamol (feniramin + fenilefrin + paracetamol)

Proizvajalec: Novartis Consumer Health (Švica) t

Aktualizacija opisa in fotografija: 10/08/2017

Cene v lekarnah: od 139 rubljev.

Theraflu je kombinirano zdravilo z analgetičnim, antipiretičnim in vazokonstriktorskim delovanjem. Uporablja se za odstranjevanje prehladov.

Oblika in sestava sproščanja

Dozirna oblika - prašek za pripravo peroralne raztopine: granule (mehke grudice) so rožnate, rumenkaste, sivo-vijolične in bele, z okusom divjih jagod (po 11,5 g v 6-slojnih vrečah, v kartonski škatli 1–8, 10, 12 ali 25 paketov).

Ko se prašek raztopi v 225 ml vode, segrete na temperaturo 75 ± 5 ° C, se ustvari rožnato-vijolična raztopina, neprozorna, z vonjem jagodičja.

Aktivne snovi v sestavi 1 vrečke: t

  • fenilefrin hidroklorid - 0,01 g;
  • Feniramin maleat - 0,02 g;
  • paracetamol - 0,325 g

Pomožne sestavine v sestavku zdravila Theraflu: kalcijev fosfat, natrijev citrat dihidrat, magnezijev stearat, saharoza, kalijev acesulfam, silicijev dioksid, maltodekstrin M100, citronska kislina, barvilo z modro barvo E133 (FDC modra št. 1), barvno rdeče očarljivo E129 (FDC rdeča št. 40) ), okus brusnice Durarome natural (861149 TD2590), aroma maline naravni WONF Durarome (860385 TD0994).

Farmakološke lastnosti

Z uporabo terafluja opazimo anestetik, antihistaminik, bronhodilatator, antitusicni, febrifugalni, vazokonstriktorski in sedativni ucinek.

Farmakodinamika

Fenilefrin hidroklorid pomaga zmanjšati zabuhlost, zmanjša lokalne eksudativne manifestacije, odpravi hiperemijo sluznice nazofarinksa, sinusi, nosno votlino, zožitev lumena žil.

Za feniramin maleat so značilni šibko antiholinergično, antihistaminsko, sedativno in antiserotoninsko delovanje, kar predstavlja blokator H1-receptorji histamina. To povzroča zatiranje rhinoreje, srbenje oči in nosu, kihanje, odpravljanje hiperemije sluznice in zabuhlost, zmanjšanje resnosti alergijskih reakcij, zoženje lumena žil.

Paracetamol je narkotični analgetik in ima analgetičen, antipiretičen in blag protivnetni učinek.

Farmakokinetika

Delovanje teraflu se pojavi 20 minut po peroralnem dajanju in traja približno 4,5 ure.

Indikacije za uporabo

V skladu z navodili se zdravilo Theraflu uporablja za simptomatsko zdravljenje infekcijskih in vnetnih bolezni, ki jih spremljajo mrzlica, visoka telesna temperatura, glavobol, bolečine v mišicah in sklepih, kihanje, zamašen nos in izcedek iz nosu.

Kontraindikacije

  • diabetes;
  • pomanjkanje saharoze / izomaltaze, intoleranca za fruktozo, malabsorpcija glukoze-galaktoze;
  • alkoholizem;
  • portalna hipertenzija;
  • sočasna uporaba zaviralcev beta, tricikličnih antidepresivov ali zaviralcev monoaminooksidaze (MAO);
  • starost do 12 let;
  • obdobje nosečnosti in dojenja;
  • preobčutljivost na katerokoli sestavino zdravila.
  • arterijska hipertenzija;
  • glavkom z zaprtim kotom;
  • izrazita ateroskleroza koronarnih arterij;
  • prirojena hiperbilirubinemija (Gilbert, Dubin-Johnson, Rotor sindromi);
  • feokromocitom;
  • bolezni krvi;
  • bronhialna astma;
  • pomanjkanje glukoza-6-fosfat dehidrogenaze;
  • hude bolezni jeter ali ledvic;
  • hipertiroidizem;
  • hiperplazija prostate.

Navodila za uporabo teraflu: metoda in odmerjanje

Vzemite teraflu in raztopite vsebino vrečke v kozarcu vroče vrele vode. Po želji lahko pijači dodate sladkor.

1 vrečka = 1 odmerek.

V 24 urah ni dovoljeno več kot 3 odmerke. Presledek med odmerki mora biti vsaj 4 ure.

Zdravilo lahko vzamete ob kateremkoli času dneva, vendar je najboljši učinek zabeležen na večernem sprejemu (ponoči).

Če v 3 dneh ne pride do izboljšanja, se posvetujte z zdravnikom.

Neželeni učinki

  • alergijske reakcije: urtikarija, srbenje, kožni izpuščaj, angioedem;
  • živčni sistem: zmanjšanje hitrosti psihomotornih reakcij, motnje spanja, zaspanost, hiperekscitabilnost, omotica;
  • prebavni sistem: suha usta, bolečine v trebuhu, slabost, bruhanje;
  • kardiovaskularni sistem: zvišanje krvnega tlaka (krvni tlak), palpitacije;
  • drugo: zastajanje urina, povečan očesni tlak, pareza za nastanitev.

Pri dolgotrajni uporabi zdravila Teraflu v velikih odmerkih so prisotne kršitve krvne slike (trombocitopenija, anemija, agranulocitoza), nefro in hepatotoksičnost.

Preveliko odmerjanje

Simptomi prevelikega odmerjanja so posledica prisotnosti paracetamola v zdravilu Theraflu in se pojavijo, kadar se zaužije več kot 10–15 g snovi. Ti vključujejo: izgubo apetita, bolečine v epigastrični regiji, slabost, bruhanje, v hudih primerih - hepatonekrozo, povečano aktivnost jetrnih transaminaz, odpoved jeter, encefalopatijo, povečanje protrombinskega časa in komo.

Kot zdravljenje je priporočljivo, da se opravi izpiranje želodca v prvih 6 urah po dajanju, 8–9 ur po prevelikem odmerjanju - bolnikom dajo predhodnike sinteze glutation-metionina in darovalce SH-skupin, acetilcistein pa po 12 urah. Zdravstvena oskrba je ključnega pomena.

Posebna navodila

Med zdravljenjem z zdravili je priporočljivo opustiti uporabo alkoholnih pijač (zaradi povečanega tveganja za hepatotoksične učinke) in se vzdržati opravljanja potencialno nevarnih dejavnosti, vključno z vožnjo avtomobila.

Zdravila ne jemljite iz poškodovanih vrečk.

Interakcije z zdravili

  • etanol, sedativi, zaviralci MAO: njihov učinek se poveča;
  • barbiturati, rifampicin, karbamazepin, fenitoin, zidovudin in drugi induktorji mikrosomalnih encimov jeter: verjetnost hepatotoksičnega učinka paracetamola se poveča;
  • glukokortikosteroidi: poveča verjetnost povečanega očesnega tlaka;
  • Uricosuric zdravila: njihova učinkovitost zmanjšuje;
  • posredni antikoagulanti: njihov učinek se poveča;
  • triciklični antidepresivi: povečano simpatomimetično delovanje;
  • halotan: povečano tveganje za ventrikularne aritmije;
  • gvanetidin: njegov hipotenzivni učinek se zmanjša, alfa-adrenostimulyuyushchy aktivnost fenilefrina poveča;
  • antiparkinsonska zdravila, antidepresivi, antipsihotiki, derivati ​​fenotiazina: povečano tveganje za neželene učinke, kot so zadrževanje urina, suha usta, zaprtje.

Analogi

Analogi Theraflu so: Theraflu Immuno, Theraflu LAR, Theraflu Extratab, Theraflu Bro, Theraflu Extra, Fervex, Coldrex, Grippocytron, Astracitron, Rinza.

Pogoji za shranjevanje

Hraniti izven dosega otrok pri temperaturah do 25 ° C.

Rok uporabnosti - 2 leti.

Prodajni pogoji za farmacijo

Zdravilo je na voljo brez recepta.

Ocene za teraflu

Po ocenah Theraflu učinkovito obvladuje simptome gripe in ARVI, vendar ne vpliva na povzročitelje samih bolezni. Nekateri bolniki in zdravniki so opazili njegov negativen učinek na jetra. Teraflu pa se je v razmerah, ko je bilo treba zaradi mraza nujno izboljšati, izkazalo dobro.

Cena teraflu v lekarnah

Približna cena za Teraflu je 1923213 rubljev (v paketu so 4 vrečke) ali 344‒397 rubljev (v paketu je 10 vrečk).

Teraflu: cene v spletnih lekarnah

TERAFLU LAR 30 ml spray

Zavihek Theraflu. n10

Kartica TERAFLU EXTRATAB N10. prevlečena s filmom

Tablete TheraFlu Extratab 10 kosov.

Zavihek TERAFLU LAR N16. d / resorpcija

TERAFLU LAR MENTHOL kartica N20. d / resorpcija

TERAFLU LEMON N4 prah

Theraflu extratab 10 tabl

Prašek Teraflu 22,1 g limona 4 kos.

TERAFLU BRO 40g mazilo

Pastile TeraFlu LAR z okusom mentola 20 kosov.

Theraflu limonin prašek 4 vrečke

TeraFlu Extratab TB p / o №10

Zdravilo Teraflu iz gripe in prehladov. d / r-ra intra limona 22,1 g n4

Teraflu lar Mentol pastile 20 kosov

Theraflu Lar tbl d / sesanje №16

Kartica Theraflu lars. d / rasas menthol n20

TheraFlu LAR Spray 30 ml

Theraflu gel sprej 30ml (mint) t

TheraFlu Lar tbl d / sesanje №20 mentol

Teraflu Lemon iz hladnega in gripe prahu 22.1g №4

TERAFLYU FOREST BERRIES N10 prah

TERAFLU LEMON N10 prašek

Theraflu gel sprej 30 ml

Theraflu Lar Spray 30ml

TERAFLYU EXTRA N10 Limonin prah

Prašek TeraFlu 11,5 g divjih jagod 10 kosov.

TheraFlu v prahu 22,1 g limone 10 kosov.

Zdravilo Teraflu iz gripe in prehladov. prep. r-ra d / ext. Sprejem 22.1 g. №10 (limona)

Odtlej. d / r-ra v gozdnih jagodah n10

TERAPIJA IZ FLU IN PLAITOV 22,1 g prašek N14 za pripravo peroralne raztopine [limona]

TeraFlu Extra prašek 15 g limone 10 kosov.

Theraflu limonin prašek 10 vrečk

Theraflu dodatne pore. d / r-ra notranja limona n10

Teraflu divje jagode prašek 10 vrečk

TeraFlu limonin prah 14 kosov.

Theraflu Max prašek 5 g 8 kosov.

Zdravilo Teraflu iz gripe in prehladov. prep. r-ra d / ext. Sprejem 22.1 g. №5 (limona)

TheraFlu Divje jagode iz prahu hladnega in gripe 22.1g №10

TheraFlu za prah za hladno in gripo 22.1g №10

Theraflu extra limonin prašek 10 vrečk

Theraflu limonin prašek 14 vrečk

TeraFlu Extra Lemon Flu & Cold Powder 22.1g №10

Teraflu Lemon iz hladnega in gripe prahu 22.1g №14

Izobrazba: Rostovska državna medicinska univerza, specialiteta "Splošna medicina".

Informacije o zdravilu so posplošene, podane v informativne namene in ne nadomeščajo uradnih navodil. Samozdravljenje je nevarno za zdravje!

Ljudje, ki so navajeni, da imajo redno zajtrk, so veliko manj verjetno, da bodo debeli.

Človeški želodec se dobro spopada s tujki in brez medicinskega posega. Znano je, da lahko želodčni sok celo raztopi kovance.

Ameriški znanstveniki so izvedli poskuse na miših in prišli do zaključka, da sok lubenice preprečuje razvoj ateroskleroze. Ena skupina miši je pila čisto vodo, druga pa lubenico. Posledično so bile posode druge skupine brez holesterola.

Če se smejete samo dvakrat na dan, lahko znižate krvni tlak in zmanjšate tveganje za srčne napade in kapi.

V prizadevanju, da bi pacienta izvlekli, zdravniki pogosto gredo predaleč. Na primer, določen Charles Jensen v obdobju od 1954 do 1994. preživelo več kot 900 operacij odstranjevanja neoplazem.

Pri 5% bolnikov povzroča antidepresiv Clomipramine orgazem.

Zdravilo za kašelj "Terpinkod" je eden od najboljših prodajalcev, sploh ne zaradi svojih zdravilnih lastnosti.

Milijoni bakterij se rodijo, živijo in umrejo v naših črevesjih. Vidimo jih lahko le z močnim povečanjem, če pa se združijo, se prilegajo običajni skodelici za kavo.

Po statističnih podatkih se tveganje za poškodbe hrbta ob ponedeljkih poveča za 25%, tveganje za srčni napad pa za 33%. Bodite previdni.

Z rednim obiskom solarija se možnost za nastanek kožnega raka poveča za 60%.

Karies je najpogostejša nalezljiva bolezen na svetu, s katero tudi gripa ne more tekmovati.

Delo, ki ni zaželeno osebi, je veliko bolj škodljivo za njegovo psiho kot pomanjkanje dela.

Obstajajo zelo radovedni medicinski sindromi, na primer obsesivno zaužitje predmetov. V želodcu enega bolnika, ki je trpel zaradi te manije, je bilo najdenih 2500 tujih predmetov.

Tudi če človeško srce ne premaga, lahko še vedno živi dolgo časa, kot nam je pokazal norveški ribič Jan Revsdal. Njegov "motor" se je ustavil ob 4 uri, ko se je ribič izgubil in zaspal v snegu.

Znanstveniki z Univerze v Oxfordu so izvedli vrsto študij, v katerih so ugotovili, da je vegetarijanstvo lahko škodljivo za človeške možgane, saj vodi do zmanjšanja njegove mase. Zato znanstveniki priporočajo, da ribe in meso ne izločijo iz prehrane.

Vsakdo si želi najboljše za sebe. Včasih pa sami ne razumete, da se bo življenje po posvetovanju s strokovnjakom večkrat izboljšalo. Podobno stanje.

Kaj pomaga Theraflu

Theraflu je kompleksno, široko uporabljeno zdravilo, ki pomaga pri precej hitrem spopadanju z glavnimi manifestacijami (simptomi) prehlada in gripe.

To zdravilo ima izrazit analgetik (zdravila proti bolečinam), antipiretik, protivnetno in anti-edemsko lastnost.

Pravočasna uporaba teraflu pomaga bistveno izboljšati splošno dobro počutje bolnika, medtem ko odpravlja glavobole, povečano telesno temperaturo, hude mrzlice, šibkost mišic, bolečine v očeh, izcedek iz nosu, vneto grlo itd.

Zdravilo je značilno precej hitro začetek svojega delovanja drog (v povprečju 15-20 minut) in traja, praviloma za 6-8 ur.

Glavne zdravilne učinkovine, ki so del terafluja, so askorbinska kislina, paracetamol in feniramin maleat, ki imajo vse potrebne (zgoraj navedene) zdravilne učinke.

Glavne indikacije za uporabo teraflu:

  • hladno (ARVI, OCR);
  • gripa;
  • simptomatsko odstranjevanje glavobola, visoke telesne temperature, šibkost mišic, mrzlica, vneto grlo itd.

Opozorilo: pred dolgotrajno uporabo tega zdravila se je priporočljivo posvetovati s kvalificiranim splošnim zdravnikom!

To zdravilo se proizvaja v obliki topnega praška v vrečkah za pripravo potrebne zdravilne raztopine.

Kako piti theraflu?

Za odrasle in otroke, starejše od 14 let, vzemite to zdravilo 1 vrečko, raztopimo največ 3-4 p. V 1 skodelici vroče ali tople vode. za dan.

Najmanjši interval med odmerki mora biti vsaj 3-4 p. za dan.

Povprečno trajanje zdravljenja Theraflu je odvisno predvsem od resnosti posamezne vnetne bolezni telesa in hkrati ni več kot 3-5 dni.

Ne pozabite: če se po rednem 3-dnevnem vnosu zdravila Theraflu glavni simptomi bolezni sploh ne zmanjšajo, se je potrebno posvetovati z zdravnikom!

Kontraindikacije Teraflu

  • povečana občutljivost telesa na glavne aktivne zdravilne učinkovine tega zdravila;
  • starost otrok do 14 let;
  • diabetes;
  • bronhialna astma;
  • kronični alkoholizem;
  • portalna oblika arterijske hipertenzije;
  • nosečnost in dojenje (dojenje);
  • akutno odpoved ledvic ali jeter.

Neželeni učinki terafluja

Najpogostejši neželeni učinki z dolgotrajno uporabo tega zdravila so: t

  • lokalne alergijske reakcije (urtikarija, povečan srbenje);
  • slabost ali bruhanje;
  • kršitev uriniranja (zelo redko);
  • palpitacije srca;
  • hipertenzija (visok krvni tlak);
  • kratkoročne bolečine v epigastričnem (nadomestnem) predelu želodca.

Z razvojem katerega koli od zgoraj naštetih neželenih učinkov priporočamo, da popolnoma ustavite nadaljnjo uporabo zdravila in se posvetujte z zdravnikom!

V tem članku smo pogledali, kaj pomaga Theraflu, in kako ga pravilno vzeti.

Theraflu: indikacije, uporaba, pregledi

Zdravilo spada v skupino snovi za simptomatsko zdravljenje akutne respiratorne virusne okužbe.

Navodila za Teraflu

Zdravilo se jemlje peroralno. 1 vrečko je treba raztopiti v vreli vodi. Zdravilna raztopina se porabi vroče ob katerem koli času dneva. Zdravilo ima največji učinek, če ga vzamemo ponoči. Po potrebi lahko dodamo sladkor. Največji dnevni odmerek je 3 vrečke. Presledek med odmerki mora biti vsaj 4 ure. Če simptomi bolezni v treh dneh ostanejo, je treba poiskati ustrezno zdravstveno pomoč.

Teraflu sestava

Eno pakiranje praška vsebuje: paracetamol 325 mg, feniramin maleat 20 mg, fenilefrin hidroklorid 10 mg. Zdravilo vsebuje tudi pomožne snovi: kalijev acesulfam, saharozo, barvilo E129, barvilo E133, maltodekstrin M100, silicijev dioksid, naravni okus maline, naravni okus brusnice, citronsko kislino, natrijev citrat dihidrat, kalcijev fosfat, magnezijev stearat.

Teraflu spray

Antraptični sprej Theraflu ima volumen 30 ml. Vsebuje lidokain in benzogeksoniya hidroklorid. Vpliva predvsem na gram-pozitivne mikroorganizme. Uporablja se za otorinolaringologijo: za faringitis, laringitis, kataralno vneto žrelo, ulcerozni gingivitis.

Tablete Teraflu

1 tableta vsebuje 1 mg lidokaina in 1 mg benzogeksoniya hidroklorida. Uporablja se lokalno za zdravljenje bolezni v otolaringologiji in zobozdravstvu. Odmerek za odrasle je 1 tableta za sesanje, vsakih 3-4 ure. Tableto hranimo v ustni votlini, dokler se ne raztopi. V hudih primerih bolezni je mogoče uporabiti 1 tableto vsakih 1-2 ur. Lahko se uporablja od 4. leta starosti. Najdaljše obdobje za jemanje zdravila je 5 dni.

Prašek Teraflu

Na voljo v obliki prahu za pripravo raztopine. Vzame se ustno. Prašek je sestavljen iz zrnc bele, rumene, rožnate in vijolične barve. Po pripravi postane raztopina rožnato-vijolična, neprozorna. Zdravilo ima okus jagodičja.

Mazilo Theraflu

Mazilo Theraflu ima protivnetne, protimikrobne in izkašljevalne učinke. Uporablja se zunaj za bolezni zgornjih dihal. 1 g mazila vsebuje 5% rožmarinovega olja, 5% olja iz evkaliptusa, 6% perujski balzam, 6% racemne kafre.

Farmakološke lastnosti

Zdravilo Teraflu ima antipiretične, analgetične in anti-edemske učinke. Zdravilo vpliva tudi na alergijsko komponento okužbe.

Teraflu indikacije

Zdravilo se predpisuje za nalezljive bolezni, ki vključujejo vročino: akutno respiratorno virusno okužbo, gripo, vročino neznanega izvora, simptomatsko zdravljenje rinitisa, glavobol, mialgijo.

Kontraindikacije

Theraflu ni predpisan za:

  • Hkratna uporaba tricikličnih antidepresivov, zaviralcev monoaminooksidaze in zaviralcev beta;
  • V prisotnosti portalne hipertenzije;
  • Z alkoholizmom in diabetesom;
  • Med nosečnostjo in dojenjem;
  • Prepovedano je imenovati otroka do 12. leta;
  • V primeru preobčutljivosti na posamezne sestavine zdravila.

Izboljšan nadzor simptomov in laboratorijskih parametrov zahteva bolnike s hudo aterosklerozo koronarnih arterij, z arterijsko hipertenzijo, glavkomom z zaprtim kotom, s hudo boleznijo jeter ali ledvic. Pomembno je tudi spremljanje stanja bolnikov s povečano prostato, krvnimi boleznimi, pomanjkanjem glukoza-6-fosfat dehidrogenaze s prirojeno hiperbilirubinemijo (sindrom Gilbert, Dubin-Johnson in Rother), hipertiroidizem, feokromocitom in bronhialno astmo.

Aplikacija Theraflu

Zdravilo se predpisuje za nalezljive bolezni, ki jih spremlja povišana telesna temperatura: akutna respiratorna virusna okužba, gripa, vročina neznanega izvora, simptomatsko zdravljenje rinitisa, glavobola, mialgije

Zdravilo Teraflu med nosečnostjo

To je kontraindicirano za jemanje zdravila med nosečnostjo in dojenjem.

Teraflu za otroke

Prepovedano je imenovati otroka do 12. leta.

Preveliko odmerjanje

Simptomi prevelikega odmerjanja so: epigastrična bolečina, slabost, bruhanje, povečani jetrni encimi, odpoved ledvic in jeter, povečan protrombinski čas, encefalopatija, koma.

Navedena je nujna hospitalizacija. V takih primerih opravite izpiranje želodca, vzemite sorbente, opravite simptomatsko zdravljenje. Metionin je specifični antidot, če zadnji odmerek zdravila Teraflu ni bil poznejši od 8 do 9 ur. Po 12 urah dajemo acetilcistein.

Neželeni učinki

Alergijske reakcije telesa: urtikarija, angioedem, izpuščaj, srbeča koža.

Vpliv na centralni živčni sistem: motnje spanja, upočasnjene psihomotorične reakcije, zaspanost ali splošna vzburjenost.

Na strani prebavnega sistema: slabost, bruhanje, epigastrična bolečina.

Splošne telesne reakcije: omotica, suha usta, zadrževanje urina, glavobol.

Ker srčno-žilni sistem: srčni utrip, zvišan krvni tlak.

Učinek na organ vida: pareza namestitve, povečan očesni tlak.

Vpliv na krvni sistem: trombocitopenija, anemija, agranulocitoza.

Pri dolgotrajni uporabi zdravila lahko povzroči odpoved ledvic in jeter.

Interakcije z zdravili

Theraflu izboljša učinek teh zdravil: zaviralci MAO, sedativi.

Hepatotoksični učinek se poveča v kombinaciji z: paracetamolom, etanolom, barbiturati, fenitoinom, rimpampicinom, karbamazepinom, zidovudinom.

Nevarnost okvare jeter se poveča, če se zdravilo Teraflu kombinira z antiparkinsonskimi zdravili, antidepresivi, antipsihotiki, derivati ​​fenotiazina.

Intraokularni tlak se poveča, če ga vzamemo skupaj z glukokortikosteroidi.

Paracetamol zmanjša učinek urikozuričnih zdravil, izboljša učinke posrednih antikoagulantov. Kombinacija s tricikličnimi antidepresivi povečuje simpatikomimetični učinek. Pri uporabi terafluja z galatonom se lahko pojavijo ventrikularne aritmije. Uporaba ravni gvanetidina ima hipotenzivni učinek.

Analogni Theraflu

Aurora Hot Sip - vsebuje paracetamol, fenilefrin, kodein, askorbinsko kislino.

Axagrip - na voljo v tabletah, vsebuje paracetamol, guaifenazin, fenilefrin.

Antigrippin - na voljo v tabletah, vsebuje paracetamol, klorfenamin, askorbinsko kislino.

Antikataral - na voljo v vrečah, vsebuje paracetamol, fenlefrin, klorfenamin.

Antiflu - na voljo v vrečah, vsebuje acetaminofen, askorbinsko kislino, klorfenamin.

Apap night - na voljo v tabletah, vsebuje difenhidramin, paracetamol.

Apap plus - oblika sproščanja - tablete vsebuje paracetamol in askorbinsko kislino.

Apap ekstra-sprosti obliki - caplets, vsebuje paracetamol in kofein.

Askopar - na voljo v tabletah, vsebuje acetilsalicilno kislino, paracetamol, kofein.

Teraflu cena

Povprečna cena 10 vreč zdravila je 420 rubljev in se lahko razlikuje glede na regijo vašega prebivališča.

Teraflu pregledi

Karina: na delovnem mestu in doma je hladno, zato se pogosto razbolim. Oblačim vso toplo obleko, ki jo imam in še vedno hladno. Mislim, da imuniteta ni v redu. V zadnjem času se je zmanjšala večja teža. Začel kupiti Theraflu. Raztopiti ga je treba v skodelici tople vode in takoj popiti. Ne priporočam, da ga jemljete čez dan, zato po zdravljenju želim spati. Res mi je bil všeč učinek praška, po nekaj dneh nisem prehladil. Cena je cenovno dostopna, tri vrečke so dovolj za razbremenitev simptomov. Priporočam vam, da se zberete za Theraflu ob prvem znaku prehlada!

Svetlana: Všeč mi je dejstvo, da je treba zdravilo vzeti v obliki toplote. Samo za grlo je v pomoč bogat topel napitek. Priročno vam ni treba kupovati vse embalaže naenkrat, lahko pa kupite potrebno število vrečk. Učinek se pojavi takoj, po prvem odmerku je lažje. Nosna kongestija, izcedek iz nosu, glavobol izginejo. V sestavi je tudi vitamin C, ki je okrepitev za imunski sistem.

Olga: ko se prehladim, se trudim, da ne pijem nobene kemije. Urejam zeliščne inhalacije, med, vroč čaj. Toda, kot večina ljudi, morate zjutraj iti na delo in imeti čas, da ste doma bolni. V takih primerih pridem na pomoč vrečko Theraflu. Sorodniki in sorodniki ga jemljejo, ko imajo virusno okužbo. Torej sem bil zasvojen. Zadnjič mi je bilo dovolj le 2 vrečki zdravila, zato ni bilo neželenih učinkov. Bilo je prijetno, da ima pripravek prijeten okus. Izberete lahko tudi enega za vsakega - limono ali jabolko in cimet. Zvečer je popil skodelico vročega, dišečega čaja in zjutraj kot kumare. Ni temperature, ni tresenja in glavobola izgine. Theraflu lahko svetujem, saj izpolnjuje vsa moja pričakovanja in izpolnjuje lastnosti, navedene v navodilih. Želim opozoriti, da če imate čas, da se uležete doma in da ne uporabljate zdravil, ki imajo strupen učinek na jetra - sodelujte pri zdravljenju naravnih snovi. V takih primerih, koristno in čebulo, in česen, in čaj kamilice in lipa. V prvih nekaj urah po hipotermiji lahko celo lebdite po nogah. Pomaga sto odstotkov. Kar zadeva Theraflu, želim povedati, da je zdravilo vredno.

TeraFlu ® za prehlad in gripo (TeraFlu ® proti prehladu in gripi) t

Aktivna sestavina:

Vsebina

Farmakološka skupina

Nosološka klasifikacija (ICD-10)

Sestava

Opis dozirne oblike

Zrahljani beli granulirani prah z rumenimi impregnacijami brez tujih delcev, z vonjem po citrusih. Prisotnost mehkih grudic.

Farmakološko delovanje

Farmakodinamika

Kombinirano zdravilo ima antipiretik, protivnetno, anti-edematozno, analgetično, antialergijsko delovanje.

Indikacije zdravila TeraFlyu ® za gripo in prehlad

Simptomatsko zdravljenje infekcijskih in vnetnih bolezni (ARVI, vključno s gripo), ki jo spremljajo visoka vročina, mrzlica, bolečine v telesu, glavobol in bolečine v mišicah, izcedek iz nosu, zamašen nos, kihanje.

Kontraindikacije

preobčutljivost na posamezne sestavine zdravila;

sočasno dajanje tricikličnih antidepresivov, zaviralcev MAO, zaviralcev beta;

obdobje dojenja;

starost otrok do 12 let.

S skrbnostjo: arterijska hipertenzija; diabetes; glavkom z zaprtim kotom; hude bolezni jeter ali ledvic, pljuč (vključno z bronhialno astmo); težave pri uriniranju s hiperplazijo prostate; bolezni krvi; prirojena hiperbilirubinemija (Gilbertovi, Dubin-Johnsonovi in ​​Rotorjevi sindromi); hipertiroidizem; feokromocitom. Če ima bolnik eno od navedenih bolezni, se morate pred jemanjem zdravila posvetovati s svojim zdravnikom.

Uporaba med nosečnostjo in dojenjem

Ni priporočljivo brez zdravnika.

Neželeni učinki

Alergijske reakcije (izpuščaj, pruritus, urtikarija, angioedem), povečana razdražljivost, zmanjšane psihomotorične reakcije, utrujenost, suha usta, zadrževanje urina, slabost, bruhanje, bolečine v trebuhu, palpitacije, zvišan krvni tlak, omotica, motnje spanja, midriaza, pareza namestitve, povečan IOP.

Glede na prisotnost paracetamola - motenj krvnega sistema (anemija, trombocitopenija, levkopenija, agranulocitoza), z dolgotrajnim vnosom velikih odmerkov, so možni hepatotoksični in nefrotoksični učinki, hemolitična anemija, methemoglobinemija, pancitopenija. Če se katerikoli neželeni učinek, naveden v navodilih, poslabša ali če opazite druge neželene učinke, ki niso navedeni v opisu, o tem obvestite svojega zdravnika.

Interakcija

Priporočljivo je, da ne jemljete zdravila, ko jemljete zaviralce MAO, sedativov, etanola.

Tveganje za hepatotoksično delovanje paracetamola se poveča s sočasno uporabo barbituratov, fenitoina, karbamazepina, rifampicina, zidovudina in drugih induktorjev mikrosomskih jetrnih encimov.

Antidepresivi, antiparkinsonska in antipsihotična zdravila, derivati ​​fenotiazina povečujejo tveganje za zadrževanje urina, suha usta in zaprtje.

Glukokortikoidi povečujejo tveganje za povečanje IOP.

Paracetamol zmanjšuje učinkovitost urikozuričnih zdravil in povečuje učinkovitost posrednih antikoagulantov.

Triciklični antidepresivi povečajo simpatikomimetični učinek, hkratna uporaba halotana poveča tveganje za ventrikularne aritmije.

Fenilefrin zmanjšuje hipotenzivni učinek gvanetidina, kar povečuje alfa-adrenomimetični učinek fenilefrina.

Etanol lahko poveča sedativni učinek feniramina.

Odmerjanje in uporaba

Inside Vsebina ene vreče se raztopi v 1 skodelici kuhane tople vode. Vroče. Dodate lahko sladkor po okusu. Ponavljajoče se odmerjanje je mogoče jemati vsakih 4 ure (ne več kot 3 odmerke v 24 urah). Zdravilo Theraflu ® za gripo in prehlad lahko uporabljate ob kateremkoli času dneva, vendar je najboljši učinek pri jemanju zdravila pred spanjem, ponoči. Če simptomov ne opustite v 3 dneh po začetku zdravljenja, se posvetujte z zdravnikom.

Preveliko odmerjanje

Simptomi (ki jih povzroča paracetamol se pojavijo po zaužitju več kot 10-15 g): bleda koža, izguba apetita, slabost, bruhanje, epigastrična bolečina, v hudih primerih - odpoved jeter, hepatonekroza, povečana aktivnost jetrnih transaminaz, povečana PV, encefalopatija in koma.

Zdravljenje: izpiranje želodca v prvih 6 urah, darovalci SH-skupine in prekurzorji sinteze glutation-metionin 8–9 ur po prevelikem odmerjanju in acetilcistein - 12 ur.

Posebna navodila

Da bi se izognili strupenim poškodbam jeter, zdravila ne smemo kombinirati z alkoholnimi pijačami.

Vpliv na sposobnost vožnje ali dela z mehanizmi. Pri jemanju zdravila ni priporočljivo voziti avtomobila ali drugih mehanizmov. Zdravila ne uporabljajte iz poškodovanih vrečk.

Obrazec za sprostitev

Prašek za raztopino za peroralno dajanje [limona].

Za obrat Tamar Francija, Francija. Za 22,1 g praška v 5-slojnem papirju v vrečki / PE / LDPE / aluminijasti foliji / LDPE). Na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 ali 25 pakiranjih. v škatli. Vreče se lahko namestijo posamično ali pa se spnejo v parih. Navodila za uporabo se nanašajo na vrečo ali vstavijo v vrečo.

Za rastlino Tamar Orleans, Francija. Za 22,1 g praška v 4-slojni vrečki (PE / LDPE / aluminijasta folija / LDPE) ali v 5-plastni vrečki (papir / PE / LDPE / aluminijasta folija / LDPE). 1,2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 ali 25 pakiranj. v škatli. Vreče se lahko namestijo posamično ali pa se spnejo v parih. Navodila za uporabo se nanašajo na vrečo ali vstavijo v vrečo.

Za Novartis Consumer Health Inc., ZDA: 22,1 g praška na 6-plastni vrečki (papir / LDPE / PE / LDPE / aluminijasta folija / LDPE. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 ali 25 pakiranj v kartonski škatli, vrečke lahko položite posamično ali speti v parih, na vrečo pa vstavite navodila za uporabo.

Proizvajalec

1. Tamar Francija, Francija. 1, Avenue du Champ de Mars, 45072, Orleans Cede 02, Francija.

2. Tamar Orleans, Francija. 5, Avenue de Consier, F-45071, Orleans Cede 02, Francija.

3. Novartis Consumer Health Inc., ZDA. 10401, Highway 6, Lincoln, Nebraska, 68501, ZDA.

Imetnik potrdila o registraciji: Novartis Consumer Health SA. Rue de Letraz, 1260, Nyon, Švica.

Potrošnik zahteva, da upravlja LLC "Novartis Consumer Health"

Pravni naslov: Presnenskaya nab., 1033, Moskva, 123317

Dejanski in poštni naslov: 125315, Moskva, Leningradsky pr-t, 72, korp. 3

Tel: (495) 969-21-65; faks: (495) 969-21-66.

Prodajni pogoji za farmacijo

Pogoji shranjevanja zdravila TeraFlyu ® za gripo in prehlad

Hranite izven dosega otrok.

Rok veljavnosti zdravila Teraflu ® za gripo in prehlad

Ne uporabljajte po datumu izteka roka uporabnosti, ki je naveden na embalaži.

Teraflyu

◊ prašek za pripravo peroralne raztopine (prostoživeče jagode) proste tekočine, sestavljen iz zrnc bele, rumenkaste, rožnate in sivo-vijolične barve; prisotnost mehkih grudic; pripravljena vodna raztopina rožnato-vijolične barve, neprozorna, z vonjem jagodičja.

Pomožne snovi: saharoza - 10 000 mg, kalijev acesulfam - 13 mg, očarljivo rdeče barvilo (E129) (barvilo FDC rdeče št. 40) - 2,4 mg, briljantno modro barvanje (E133) (barvilo FDC modra št. 1) - 0,3 mg, maltodekstrin M100 - 26 mg, silicijev dioksid - 13 mg, naravni okus maline WONF Durarome (860385 TD0994) - 165 mg, naravni okus brusnice Durarome (861149 TD2590) - 55 mg, citronska kislina - 725 mg, natrijev citrat dihidrat - 180 mg, kalcij fosfat - 35 mg, magnezijev stearat - 3,2 mg.

11,5 g - večslojne vrečke (10) - kartonske škatle.

- sočasno dajanje tricikličnih antidepresivov, zaviralcev monoaminooksidaze (MAO), zaviralcev beta;

- obdobje nosečnosti in dojenja;

- starost otrok do 12 let;

- preobčutljivost na posamezne sestavine zdravila.

Previdno: pri hudi aterosklerozi koronarnih arterij, arterijski hipertenziji, glavkomu zaprtega kota, hudim boleznim jeter ali ledvic, hiperplaziji prostate, krvnim boleznim, pomanjkanju glukoze-6-fosfat dehidrogenaze, kongenitalni hiperbilirubinemiji) t, feokromocitom, bronhialno astmo.

Alergijske reakcije (kožni izpuščaj, pruritus, urtikarija, angioedem), razdražljivost, motnje spanja, zmanjšane psihomotorične reakcije, zaspanost, omotica, slabost, bruhanje, bolečine v želodcu, palpitacije, zvišan krvni tlak, suha usta, pareza, povečan očesni tlak, zadrževanje urina.

Pri dolgotrajni uporabi v velikih odmerkih, hepatotoksično delovanje, motnje krvne slike (anemija, trombocitopenija, agranulocitoza), nefrotoksičnost.

Navzeja, bruhanje, epigastrična bolečina, hepatotoksični in nefrotoksični učinki, v hudih primerih, odpoved jeter, hepatonekroza, povečana aktivnost jetrnih transaminaz, povečanje protrombinskega časa, encefalopatija in komatno stanje.

Zdravljenje: izpiranje želodca, uporaba aktivnega oglja, simptomatsko zdravljenje. Uvedba metionina po 8-9 urah po prevelikem odmerjanju in acetilcisteinu - po 12 urah, poiskati zdravniško pomoč.

Izboljšuje učinke inhibitorjev MAO, sedativov, etanola. Pri jemanju barbituratov, fenitoina, karbamazepina, rifampicina, zidovudina in drugih induktorjev mikrosomskih jetrnih encimov se tveganje za hepatotoksično delovanje paracetamola poveča.

Antidepresivi, antiparkinsonska zdravila, antipsihotiki, derivati ​​fenotiazina - povečujejo tveganje za zadrževanje urina, suha usta in zaprtje. Glukokortikosteroidi povečujejo tveganje za povečan intraokularni tlak.

Paracetamol zmanjšuje učinkovitost urikozuričnih zdravil in povečuje učinkovitost posrednih antikoagulantov.

Triciklični antidepresivi povečajo simpatikomimetični učinek, sočasno imenovanje halotana poveča tveganje za ventrikularne aritmije. S

Zmanjšuje hipotenzivni učinek gvanetidina, ki pa povečuje alfa-adrenostimuliruyuschy aktivnost fenilefrina.

Teraflu

Naslov: Theraflu

Indikacije za uporabo:
Kratkoročno simptomatsko zdravljenje vnetnih in nalezljivih bolezni pri odraslih (ARVI, gripa), v klinični sliki katere prevladujejo: zvišana telesna temperatura ali mrzlica, hipertermija, glavobol, zamašen nos, izcedek iz nosu, bolečine v mišicah, zamašen nos.

Farmakološko delovanje:
Teraflu je kompleksno zdravilo za prehlad in gripo. Ima dekongestiven, analgetičen, antipiretičen in antialergijski učinek. Aktivne sestavine: paracetamol, feniramin maleat in fenilefrin.

Paracetamol ima antipiretično, analgetično in blago protivnetno delovanje. Po interni uporabi se hitro absorbira iz prebavil. Največja koncentracija v plazmi je zabeležena po 0,5 do 1 uri. Razpolovna doba izločanja pri dajanju v terapevtskih odmerkih je 1-4 ure. Presnova paracetamola poteka v jetrih zaradi reakcij konjugacije. Opazimo lahko deacetilacijo in hidroksilacijo, odvisno od vsebnosti paracetamola v krvni plazmi. Za 1 dan izloča iz telesa - predvsem ledvice (90-100%). Konjugati paracetamola so prav tako izločeni - sulfati (35%), cistein (3%) in glukuronidi (60%).

Fenilefrin hidroklorid ima simpatomimetični učinek: zmanjšuje hiperemijo in oteklino, povzroča zoženje nosnih sluznic in sinusov. Fenilefrin hidroklorid ima omejeno biološko uporabnost, ker se slabo absorbira iz prebavnega sistema in ima pomembno presistemsko presnovo v jetrih in črevesju zaradi delovanja monoaminooksidaze.
Feniramin maleat je zaviralec H1-receptorjev, ima antialergijski učinek: zmanjšuje resnost lokalnih eksudativnih manifestacij okužbe, zavira trganje, zmanjšuje srbenje v očeh in nosu, odpravlja rinorejo. Največja koncentracija aktivne snovi je dosežena po približno 1-1,25 urah. Razpolovna doba feniramin maleata je 16-17 ur. Iz telesa se izloči z urinom v obliki presnovkov ali nespremenjena (približno 70-83% sprejete doze feniramina se ne presnovi).

Zdravilo Theraflu Doziranje in uporaba:
Zdravilo je namenjeno le odraslim in mladostnikom, starejšim od 12 let. Dodajte 1 vrečko (vsebino raztopite v 1 skodelici vroče vrele vode). Pijte vroče. Največji dovoljeni dnevni odmerek - 3 vrečke. Pogostost sprejemanja - po 4-6 urah. Uporaba zdravila Theraflu ni priporočljiva več kot 5 dni.

Kontraindikacije zdravila Teraflu:
· Hude bolezni jeter, srca in ožilja in / ali ledvic;
· Arterijska hipertenzija;
· Hipertrofija prostate s težavami pri uriniranju;
· Ploroduodenalna obstrukcija;
· Zapora mehurja v vratu;
· Sladkorna bolezen;
· Sterising čir želodca in dvanajstnika;
· Pomanjkanje glukoza-6-fosfat dehidrogenaze;
- glavkom z zaprtim kotom;
· Pljučna patologija (vključno z bronhialno astmo);
· Obdobje nosečnosti in dojenja;
· Epilepsija;
· Starost do 12 let;
· Visoka dovzetnost za sestavine zraka.

Teraflu stranski učinki:
Pogosti neželeni učinki: omotica, zaspanost, suho grlo in usta, glavobol, visoka utrujenost, nespečnost, palpitacije, razdražljivost in živčnost. Najstniki imajo lahko motnje spanja in vzburjenost.

Neželeni učinki prehrane prebavil: bruhanje, zaprtje, slabost, driska in napihnjenost.

Neželeni učinki paracetamola: kožni izpuščaji, urtikarija, levkopenija, trombocitopenija, hemolitična anemija, v redkih primerih - agranulocitoza. Možne navzkrižne reakcije pri bolnikih z intoleranco za aspirin (acetilsalicilna kislina) - zlasti pri bolnikih z bronhialno astmo.

Neželeni učinki fenilefrina: zvišanje krvnega tlaka (zlasti pri sočasni hipertenziji), midriaza (z učinkom na znake glavkoma), refleksna bradikardija, učinki na endokrine in druge organe in sisteme, ki vplivajo na presnovo, težave pri uriniranju (strangurija) in zastajanje urina. Neželeni učinki fenilefrina so povezani s simpatikomimetičnimi učinki.

Neželeni učinki feniramina:
· Povezane s antiholinergičnimi učinki na periferne receptorje: suhost očesne sluznice, suhost ustne sluznice, težave pri uriniranju in zastajanje urina pri moških;
· Povezane s antiholinergičnimi učinki na osrednje receptorje: zaspanost; epileptični napadi, diskinezija, vedenjske spremembe, koma (v posameznih primerih).

Za razliko od protialergijskih zdravil druge generacije dajanje feniramin maleata ni povezano s podaljšanjem intervala Q-Tc in pojavom aritmije.

Nosečnost:
Kliničnih študij, ki potrjujejo varnost uporabe terafluja pri nosečnicah in med dojenjem, ni. Zdravilo se lahko predpisuje nosečnicam v izjemnih primerih, ko koristi zdravljenja presegajo pričakovano tveganje za plod (dojenček). Če se teraflu daje, je treba dojenje med dojenjem začasno ustaviti.

Preveliko odmerjanje:
Če je priporočeni odmerek teraflu presežen, se lahko pojavijo naslednji simptomi: bruhanje, slabost in bolečina v epigastrični regiji (ponavadi se pojavijo podnevi ali po 48 urah); hepatotoksični učinek (v hudih primerih je možen razvoj jetrne nekroze); zaspanost, ki jo nadomeščajo razburjenje (zlasti pri mladostnikih), zamegljen vid, glavobol, koma, zmanjšan pretok krvi, krči, sprememba vedenja, zvišanje krvnega tlaka, atropin-podobna psihoza, bradikardija.

Paracetamolni antidot je N-acetilcistein.
Zdravljenje: pravočasno peroralno ali intravensko dajanje N-acetilcisteina, izpiranje želodca, uporaba aktivnega oglja ali drugih enterosorbentov, spremljanje stanja dihalnega in kardiovaskularnega sistema. Z razvojem konvulzivnega sindroma se uporablja diazepam. Uporaba adrenalina je strogo kontraindicirana.

Uporaba z drugimi zdravili:
Kombinacija zdravila z nesteroidnimi protivnetnimi zdravili povečuje verjetnost neželenih učinkov, zlasti iz sečil. Obstajajo primeri interakcije farmakodinamike paracetamola z opiati, kofeinom in drugimi analgetiki. Pri sočasnem jemanju paracetamola in kloramfenikola se razpolovni čas slednjega poveča.
Paracetamol medsebojno deluje z antikonvulzivi in ​​antikoagulanti (npr. Kumarinom in varfarinom).
Vpliva na presnovo paracetamola probenecida. Sočasna uporaba izoniazida in rifampicina poveča tveganje za hepatotoksičnost paracetamola. Antiepileptiki (karbazepin, fenitoin, fenobarbital) ne povečujejo tveganja za hepatotoksično delovanje paracetamola.

Fenilefrin povzroča interakcije z α- in β-blokatorji, zaviralci monoaminooksidaze, antihistaminskimi zdravili fenotiazinske skupine (npr. Prometazinom), simpatikomimetiki, bronhodilatatorji, atropin ali gvanetidin, triciklični antidepresivi (npr. Ipramin), triciklični antidepresivi (npr. druga zdravila, ki spodbujajo delovanje centralnega živčnega sistema. Morda bo pomembna kombinacija s teofilinom. Verjetno razvoj aritmij, kadar se uporablja v kombinaciji z anestetiki. V kombinaciji z zdravili, ki spodbujajo razvoj delovne aktivnosti (v posameznih primerih), so opazili povečanje vazokonstrikcijskega delovanja. Mogoče je prekomerno zvišanje krvnega tlaka v kombinaciji fenilefrina in ergot alkaloidov, če ga nato dajemo intravensko.

Feniramin poveča učinke zdravil in snovi, ki zavirajo centralni živčni sistem: zaviralci monoaminooksidaze, antiparkinsonska zdravila, triciklični antidepresivi, pomirjevala, barbiturati, zdravila, alkohol. Feniramin zmanjša resnost učinkov antikoagulantov. Opazujemo tudi interakcije z rezerpinom, progesteronom in tiazidinskimi diuretiki. Če ga jemljemo v kombinaciji s hormonskimi kontraceptivi, opažamo zmanjšanje antialergijskega učinka feniramina.

Oblika izdaje:
Prašek za raztopino za peroralno dajanje Theraflu - ima okus in vonj limone ali jabolka s cimetom. Prah granuliran, drobljiv - brez grudic, bel ali z rumeno impregnacijo barve. Pripravljena raztopina je motna, brezbarvna, z vonjem limone ali cimeta z jabolkom. Prašek v vrečah. V kartonski škatli - 10 vrečk.

Pogoji skladiščenja:
Na mestu, ki ni dostopno otrokom, pri temperaturi 25 ° C. Zdravilo se izda brez zdravniškega recepta v lekarnah.

Sestava tekočine:
Aktivne snovi (v 1 vrečki): paracetamol - 325 mg, fenilefrin hidroklorid - 10 mg, feniramin maleat - 20 mg.
Neaktivne snovi (Theraflu z okusom jabolka in cimeta): askorbinska kislina, jabolčna kislina, tribazični kalcijev fosfat, etil maltol, natrijev citrat dihidrat, brezvodna citronska kislina, umetna aroma jabolka, naravna aroma - jabolko in cimet.
Neaktivne snovi (Theraflu z okusom limone): natrijev citrat dihidrat, askorbinska kislina, jabolčna kislina, rumena barvila №№ 6; 10, saharoza, okus limone, titanov dioksid, tribazični kalcijev fosfat, brezvodna citronska kislina.

Neobvezno:
Zdravila teraflu ni priporočljivo jemati več kot 5 dni in preseči predpisanega odmerka zdravila. Veliki odmerki paracetamola, vključno z visokimi skupnimi odmerki pri dolgotrajnem zdravljenju, lahko povzročijo nepopravljivo pomanjkanje delovanja jeter ali nefropatije. Bolnike je treba opozoriti, da glede na to, da jemljejo zdravilo Theraflu, ni dovoljeno jemati drugih zdravil, ki vključujejo paracetamol.
Za preprečevanje hepatotoksičnosti vnosa zdravila ni mogoče kombinirati z uporabo pijač, ki vsebujejo alkohol. Zdravilo Theraflu je treba jemati previdno osebam, starim 70 let ali več, ki imajo bolezni srca in ožilja (zaradi možnega vazokonstrikcijskega delovanja fenilefrina). Previdno jemljete orodje kot pri adenomu prostate, patologiji ščitnice, ledvicah in jetrih.
Če se simptomi bolezni ne prenehajo po 5 dneh uporabe zdravila Theraflu, je treba zdravilo prekiniti.
Športniki se morajo zavedati, da fenilefrin povzroča tveganje lažno pozitivnih testov pri kontroli dopinga, ki poteka pred sodelovanjem na tekmovanjih.
Zdravilo lahko povzroči zaspanost, zato za obdobje zdravljenja ni priporočljivo delati s kompleksnimi mehanizmi in upravljati transportnih pripravkov, saj te dejavnosti zahtevajo visoko stopnjo psihomotornih reakcij in povečano koncentracijo pozornosti. Med jemanjem pomirjevala, pomirjevala ali alkoholnih pijač se močno poveča zaspanost.

Pozor!
Pred uporabo zdravila Teraflu se posvetujte z zdravnikom.
Navodilo je namenjeno samo za seznanjanje z "Theraflu".

Top